Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6433  
Nieprzeczytane 27-02-2021, 20:14
EiM's Avatar
EiM EiM jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 3 828
Domyślnie

Cytat:
Ewo Droga ja wiem, że ciebie warto radzić się a`propo światło, cień perspektywa. Nigdy nie jestem pewna czy chociażby na ostatnich pracach "bukiety w wazonach" wykonałam należycie.
Paulo- Dziękuję bardzo. Czuję się zawstydzona, bo wiedza u mnie zbyt mała, żeby być doradcą. Twoje prace, które prezentujesz są artystyczne, bardziej wizjonerskie niż realistyczne. Na takich autor może zrobić wszystko. Odbiorcy albo się podoba, albo nie akceptuje tego typu artyzmu. Mnie się podoba to co tworzysz. Według mnie drugi obrazek jest bardziej spójny. Natomiast na pierwszym obrazku, cień położyłabym odwrotnie. W dużym uproszczeniu - cień zawsze po przeciwnej stronie oświetlenia.
Więcej fachowości i szczegółów w linku.
http://art-styczni.pl/nauka-swiatlocienia/

Niżej sfotografowane przykłady cienia. Zarówno na dziecku jak i na piaszczystej budowli widać z której strony świeci słońce. Ponadto na budowli można zauważyć zależność cienia zarówno od kształtu bryły jak i płaszczyzny na którą cień pada.

....

I moja zabawa w rzucanie cienia na przykładzie prostej grafiki. Elementy i cienie wykonane przy pomocy Gimp-a

....
Odpowiedź z Cytowaniem