Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6393  
Nieprzeczytane 13-02-2022, 19:11
JPaul JPaul jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2013
Miasto: france
Posty: 956
Domyślnie

Tak samo jak Vendôme bylem w Paryzu w ten czas i na prawde to byl tak samo jak w piosenki,, i to sa nasze wspomnienie.
Vendôme napisal:
Cytat:
Ach, tez bardzo lubie, bo ta piosenka jest zwiazana dla mnie do wspomnienia od mlodosci.(...)Dziękuję za wstawienie tej piosenki pełnej nostalgii (dla mnie)...!
….i dla mnie tez!

Mialem 18-20 lat, tez pracowalem, i mieszkalem w XVème arrondissement...Kilka sobote, kiedy mieliszmy troche pieniadze, wieczorem to byl Dancing, klub, rock o kolo place Blanche ( w XVIIIème arrondissement ) tez prawie 10 km . Ten klub ise nazywal ‘ Bus Palladium» . Dlacezgo tam?: nie wiem, chyba bo to byl modne!
Wieczorem to byl w Metro, ale wroczic « maly rano» to na pieszo, bo juz nie ma «Metro» na 4-5 h godzine rano . I z Kolegami i kolezanki wracac na « dole» paryzu z nogami! Ale to byl fajne: nie ma duzo ludzi w ulice, mozna zobaczic caly paryz, robic maly glupote… i widzic tak samo jak Jacques Dutronc/ prez 2-3 h i w domu o 7-8h spac
!
Kiedy nie mieslysmy pienadze, no, to tak samo, ale tylko spacer w paryzu nocne!

Puzni (1970) Madame Jpaulska ktora nie byla jeszce moja zona ( ale teraz jest) mieskala tez daleko, okolo Place de la république i( bo jestem galant) odprowadzilem tam gdzie ona mieszkala . I dla mnie to tez byl jakos 10 km na pieszo ze by wrocic ( bo juz nie a metro w noce!)*: No to*: Grands Boulevards, Opera, Madeleine, Concorde, Invalides, sekwana, i nie daleko od Tour Eiffel, Avenue de Ségur i domu! I tez tak samo jak Jacques Dutronc! Paczic na Paris qui s’éveille!

Nie wiem czy teraz mozna tak robic w paryzu: Chyba nie. To juz nie jest spokojne w ulice ( hulligan, narkotik etc...),

Ale tak byla atmosfera! Wszysko jest w ten piosenki/

Dla was robylem dzisziaj maly Wideo w naszej wspomnienie >>> Tutaj > :https://videas.fr/share/85cfc299-3ee...-3d416b8354af/


...
Odpowiedź z Cytowaniem