Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6397  
Nieprzeczytane 14-02-2022, 12:09
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie Salut !

Nasi Jankowie się rozrzewnili; ileż tu tęsknoty za Paryżem z ich młodości.
Po Waszych wyjaśnieniach nikt już nie ma wątpliwości, że z 18 dzielnicy do XVčme arrondissement idzie się w dół.
Myślę jednak, że Jean-Paul miał trudniej pieszo. Jean-Vendome miał trochę łatwiej rowerem

My nie mieliśmy "mistral gagnat", ale mieliśmy oranżadę w proszku, (do rozpuszczania w wodzie), której jednak nikt nie rozpuszczał w wodzie, ale wysypywało się proszek na dłoń i zlizywało. Pięknie orzeźwiała i musowała w ustach!


Elizko! Ja Cię szukałam, a okazuje się, że Ty schowana za krzaczkiem wszystko widzisz i słyszysz, co się tu dzieje
Ciekawi mnie ten film, który oglądałaś. Gdzie go oglądałaś? Na Netflixie?

Cytat:
Napisał elizka
W naszym ogródku mamy nieraz sporo niezwykłych ptasich gości.

Na moim balkonie przez całą zimę ptaki mają stołówkę. Lubię obserwować skrzydlate bractwo za moim oknem. Są tam sikorki bogatki, modraszki, kosy, dzwońce, grubodzioby, zięby, wróble, mazurki, nawet dzięcioł zawitał pewnego pięknego dnia. Najszybciej znika słonecznik. (Niedługo puszczą mnie z torbami)
(Zdjęcia kiepskie, bo pstrykane komórką przez szybę, a ptaszki bardzo płochliwe)






A jeśli piosenka o ptakach - to też mam; jest o mężczyźnie i ptaku, ale bardzo metaforyczna.

Śpiewa ją Barbara Pravi. Pięknie śpiewa.
Kobieta - objawienie roku na Victoires de la musique 2022




Barbara Pravi - L’homme et l’oiseau (Victoires de la Musique 2022)
https://youtu.be/RCE-siTSRMQ


Do potem Drodzy

Ostatnio edytowane przez Nora : 14-02-2022 o 12:27.
Odpowiedź z Cytowaniem