Wyświetl Pojedyńczy Post
  #23297  
Nieprzeczytane 04-09-2023, 17:21
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 981
Domyślnie

I już po południu. Byłam na rowerku 17 km, zrobiłam kocie zakupy, uskuteczniłam drzemkę, a teraz zjem późny obiad. Może zaoszczędzę kolację... Dostałam też prezent - 1,5 litra śmietanki kremówki. Będzie masło, i może "creme brulee" - poniewiera mi się w szufladzie torebka z takim napisem. Ciekawe, czy będzie podobny w smaku do oryginalnego? Kot też lubi śmietankę.

Grzybiarzom ku uwadze:
"Przełom lata i jesieni to szczyt sezonu grzybowego w Polsce. Jak prognozują eksperci, już wkrótce w lasach może jednak braknąć uwielbianych przez smakoszy gatunków. Wszystko przez postępujące zmiany klimatu, które mogą zmienić strukturę leśną w kraju.
Coraz cieplejszy klimat ma wpływ zarówno na faunę i florę, jak i rodzinę grzybów. Ze względu na prognozowany wzrost temperatury w polskich lasach może nastąpić całkowita zmiana struktury drzewostanu, a co za tym idzie - również gatunków grzybów rosnących na tych terenach. Eksperci alarmują, że część z nich może zniknąć z leśnego krajobrazu."

Podobno pojawił się nowy gatunek borowika przywleczony z Ameryki Płn. Jest jadalny i występuje stadnie. Nazywa się "złotoborowik", "borowik wysmukły", "borowik amerykański". Ma wysoką pobrużdżoną nóżkę.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem