Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2397  
Nieprzeczytane 23-10-2023, 17:25
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 922
Domyślnie


____
Witam w nowym tygodniu w pogodny i słoneczny Poniedziałek. Witam Gienka ♥- , Janinę♥-, Jarka ♥, pluto♥- Grażynkę♥, Zosię ♥, Krysię ♥, Bogusię ♥ , Martynę ♥. Dziękuję za popołudniowa kawkę , Gienek też jestem już po obiedzie , ugotowałam pomidorówkę na wczorajszym rosole, obiad był szybki do mięska tylko ziemniaczków ugotowałam , surówka z kiszonej kapustki. Teraz po obiedzie siedzę i myślę o zielonych migdałach , a kto jeszcze głodny to zapraszam do siebie na obiad, starczy dla wszystkich. Trochę trzeba odpocząć, ale odgłosy wiertarek z korytarzy rozchodzą się po całym bloku , powoli się do tego przyzwyczaiłam bo wiem , że to dla naszego dobra i bezpieczeństwa , a samo się nie zrobi i widać , że takie podłączenie jest skomplikowane w takim budynku kolosie. Szafki Techniczne do podłączeń różnych urządzeń i podłączeń na pietra pootwierane cały czas coś w nich grzebią podłączają te kabelki na zamontowanie czujników dymu. Nie wiedziałam, że to tyle przy tym wiercenia i pracy. Trzeba to wytrzymać. Sąsiadka wyszła zwracała im uwagę, że drabinę za blisko drzwi jej stawiają i dół drzwi jej uszkadzają i pył leci jej do mieszkania. U mnie do mieszkania jakoś pył nie leci. Pracownik dość ostro zareagował na jej uwagi bo co chwilę zwraca im uwagę o byle co i kazał jej zamknąć drzwi i sobie uszczelnić drzwi od środka , prosił by im więcej nie przeszkadzać w pracy bo oni wiedzą co mają robić. Podeszłam do wizjera jak słyszałam głos sąsiadki i słyszałam jakie ma do nich pretensje. Zupełnie nie uzasadnione i krzywda się jej nie dzieje. Tak to już jest , że nie każdej Baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.
Cytat:
Pisze Jarek;-W sobotę złowiłem dwa sandacze 65 i 72 cm. to będzie wyżerka, bo to najsmaczniejsze królewskie ryby po sumie i miętusie.
Jarek tylko Ci pozazdrościć tych Twoich umiejętności wędkarskich. Dobrze wiedzieć jakie są smaczne Ryby. Muszę sobie takie kupować i próbować z Twoich podpowiedzi dobrych smaków Ryb. Bądź z nami i zawsze zdrów.
Cytat:
Pisze pluto37:-Cześć Ci! Towarzystwo towarzystwem, ale już miałem pytać po ludziach czy Cię kto widział, albo słyszał.Dobrze żeś dał głos i .....jesteś..Sie miej!
pluto, Witam Cię , towarzystwo , towarzystwem , ale my też tu jesteśmy , Janina słusznie zauważyła, a gdybyś zapytał mnie , albo na "Pszczółkach " to wiemy gdzie jest Jarek. Byłeś z nami krotko , odleciałeś , ale dobrze, że drogę do nas znasz i wpadasz od czasu do czasu, milo Cię widzieć zapraszamy i pozdrawiamy.
Cytat:
Pisze Martynka;-Zapisałam się do Związku Emerytów i bardzo sympatycznie spędziłam Dzień Seniora z rówieśnikami.
Martynko , gratuluje , bardzo dobry wybór . Zawsze znajdziesz chwile wolnego czasu by do nas zajrzeć i coś napisać , a wśród swoich rówieśników spędzisz ciekawie czas w realu i na pewno nie będziesz się nudzić przebywając w swoim gronie w Związku Emerytów mając różne zajęcia , zainteresowania , a nawet wyjazdy na wycieczki , zwiedzanie , zabawy taneczne, różne ciekawe zajęcia i etc. Serdeczne uściski.
Cytat:
Pisze Krysia;-Paskudna pogoda sprawila, ze obydwoje z mezem jestesmy przeziebieni.. jakas masakra.
Krysiu , szybkiego powrotu do zdrowia , życze Tobie i Twojemu mężowi. Mam nadzieję , że jak zregenerujecie siły po remoncie to i zdrowie wróci . Serdeczne przytulam , zdrowiej.
Cytat:
Pisze Bogusia;-Moim lekarstwem na spokój duszy jest las..i Wam niosę kawałeczek
We wrzosach..ukryte
Bogusiu , oglądam Twoje zdjęcia i czuję zapach ściółki leśnej i te cudowne widoki ukrytych grzybków pod ściółką.Takie okazy , czekały na Ciebie , że dopiero jakie duże widać w Twojej dłoni. Ja już tylko mogę pooglądać sobie zdjęcia bo na taką wyprawę po grzyby do lasu już się nie nadaję bo nogi już tak nie noszą, a las to samo zdrowie ile tam zdrowego tlenu na pełnym miechu można wtłoczyć do swoich płuc dużo dobrego tlenu nie mówiąc o dobrach leśnych , gdzie można z lasu nazbierać. A ten cudowny wrzos niepowtarzalny. Bogusiu gratuluje grzybobrania i zazdroszczę Ci wycieczek do lasu i Twojego hobby.
Cytat:
Pisze Grażynka;-Muszę porozmawiać z siostrami,gdyż w przyszłym roku trzeba by przedłużyć miejsce na cmentarzu ( 600 zł) a może korzystniej byłoby skremować prochy i urnę wstawić do rodziców,którzy mają nowy nagrobek.
Grażynko oni zwłok nie kremują tylko wykopują szczątki do odpowiednich opakowań i takie przenoszą już pod pomnik do mogiły maja swoje sposoby i tym się wszystkim zajmują sami. Twoje zadanie kończy się na zgłoszeniu i opłaceniu. Można być obecnym przy Ekshumacji.
Grażynko nie ma co opłacać miejsca na Cmentarzu bo to teraz nie małe koszty lepiej przeprowadzić Ekshumację zwłok. Zgłoś do Zakładu Komunalnego oni się tym wszystkim sami zajmują. Przenosiliśmy Teścia do Teściowej z innego Cmentarza i z innej Parafii. Wszystkim się zajął Zakład Komunalny tylko trzeba mieć zgodę z Sanepidu, trzeba złożyć wniosek o zgodę bo tą Ekshumację robią tylko w odpowiednich miesiącach i czekać na termin zgody. Poproś jak będziesz załatwiać Ekshumację, żeby dopisali jako dochówek , a nie pochówek to jest bardzo , bardzo ważne, żeby to było zaznaczone. Dochówek wychodzi taniej. Na płycie nagrobka u mojej Teściowej dostawiliśmy tablicę /tzw. Poduszkę/ z napisami Teścia. Mamy ich teraz w jednej mogile w jednym miejscu i w jednej Parafii. Wszystkimi sprawami zajmuje się Zakład komunalny danego Cmentarza.
Rozpisałam się za bardzo i nie gniewajcie się , że kogoś pominęłam , ale mój post jest już za długi. Z miłymi pozdrowieniami dla wszystkich.



Data 23.10.-2023r. Strona 71. # 11403
Październik - 2023r.
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 25-10-2023 o 01:28.
Odpowiedź z Cytowaniem