Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2399  
Nieprzeczytane 25-10-2023, 17:54
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 907
Domyślnie




Witam Grażynkę ♥-, która z rana o nasz Ul i o Pszczółki zadbała. Z rana u mnie też padał deszcz jak wychodziliśmy z mężem. W drodze powrotnej już się wypogodziło. Witam Gienka ♥-, Krysię ♥-, Jarka ♥-. Janina ♥-dziękuje za kosz owoców . Dzisiaj kupiłam smaczne duże jabłka i śliwki. Jak wróciłam do domu od razu zaplanowałam na podwieczorek Jabłka w cieście naleśnikowym z cynamonem na takim jak piekę Racuszki. Pychotka.
Zapraszam na smaczne racuszki z jabłkami. Jak wróciliśmy zauważyłam na korytarzu na ścianie zawieszone takie urządzenie, a tam na samym dole pisze;- W razie pożaru zbić szybkę i wcisnąć przycisk podany jest tez kontakt telefoniczny. Widać że nic więcej dzisiaj nie robili od wczoraj. Wiercili na samym dole na parterze. To dla naszego dobra i bezpieczeństwa to trzeba cierpliwie do tego się odnieść. Wymaga takiej instalacji i samo się nie zrobi. Przeczytałam na Tablicy ogłoszeń , że w poniedziałek mają sprawdzać w mieszkaniach przewody gazu w kuchenkach. Grażynko bardzo dobrze tu mi się mieszka i nie zamieniłabym się na nic innego.
______
Cytat:
Pisze Jarek;-Basiu ja dam Ci swój przepis na mięso z rosołu.
U nas daje się dużo mięsa na rosół. Szponder, jednego kotleta schabowego, skrzydło z indora, pół kaczki, szyję z gęsi. Potem kupuje pół kg wątroby wieprzowej, zasmażąm ją z cebulką na gęsim smalcu i wszystko mielę przez sitko do maku, Potem wyrabiam z przyprawami i do foremki. Półtorej godziny w piekarniku i jest pasztet "niebo w gębie" na cały tydzień.
Jarek dziękuję za przepis . Bogaty rosół w mięsiwo na pewno wypróbuję tylko to wszystko muszę najpierw kupić. Z reszty mięska i z wątroby można jeszcze zrobić pasztet. Ostatnio mąż mnie oszukał mówił , że kupił salceson , myślałam że w nim tyle wątroby bo takie dość duże kawałki, ukroiłam sobie taki duży kawałek i zaczęłam jeść , a mąż pyta dobre te ozorki?.
Jak parsknęłam wszystko z buzi wyplułam bo ja się bardzo brzydzę ozorkami. Wyglądało i smakowało jak salceson z watrobą. Przyprawy i dodatki jednak mają duże znaczenie w każdej potrawie bo podobnie smakowało. Z obrzydzeniem podchodzę do tłustych i niektórych mięs , a tak w ogóle to coraz mniej jem mięsa i wędlin. Jeszcze trochę i będę Jaroszem.
Janina podpowiedziałaś mi co mam ugotować jutro . Mam buraczki czerwone i będzie Barszczyk czerwony do tego oddzielnie do przybierania ziemniaczki. Jutro może mi Krasnoludek pomoże.
Miłego wieczora dla wszystkich , zapraszam na smaczna herbatkę bo Grażynka nas już dzisiaj kawką i słodyczami częstowała to teraz na podwieczorek Zapraszam wszystkie Pszczółki na herbatkę. Miłego wieczoru i dobrego humoru. Z miłymi pozdrowieniami dla wszystkich.




Data 25.10.-2023r. Strona 71. # 11425
Październik - 2023r.



________
Zajrzałam do Ula na chwilkę by zobaczyć czy Pszczółki śpicie już
w swoich łóżeczkach. Zosia była, pożyczyła wszystkim dobrej nocy
i poszła spać. Zosi mówię dobranoc.
Życzę Wam dobrze przespanej nocy, miłych snów, słodko śpijcie
odpocznijcie i o miłych rzeczach śnijcie. D O B R A N O C.
Gaszę światło i zamykam . Jutro Ul otworzy jakaś Pszczółka, która
wcześnie wstanie.
Cytat:
Pisze Gienek;- Basia , Janina . Jak wy budyń gotujecie. Bo nie wiem , a mam smak na niego. A mam takie niemieckie budynie.

Gienek ♥- pytasz mnie jak ugotować budyń.
Przeważnie w paczce proszku budyniowego jest na pół litra mleka.

1). Odmierz na budyń 0.5 litra ( albo dwie szklanki) mleka do Rondelka,
albo mniejszego garnka. Z tej części mleka trzeba odlać do garnuszka
pół szklanki mleka.

2). Odlej do garnuszka pół szklanki zimnego mleka i zawartość paczki
budyniowego proszku rozmieszaj rozpuść rozbełtaj w tym zimnym mleku.

3). Pozostałą część mleka zagotuj wcześniej wsyp 2 łyżki cukru i zagotuj.
Jak masz masło to dodaj do mleka 1- łyżeczkę masła. Jak nie masz
to nie musisz dodawać masło ja dodaję.

4). Poczekaj jak się mleko zacznie gotować odstaw mleko na zimną część
pieca by Ci mleko nie wyskipiało z garnka na piec .

5). Powoli mieszając wlewaj do gorącego mleka z garnuszka
rozpuszczony budyń ciągle mieszając by Ci się nie zrobiły grudki
wlewaj i mieszaj rozbełtany proszek budyniowy do gorącego mleka.

6) . Postaw z powrotem rondelek na gorący piec ciągle mieszając
w Rondelku , aż budyń zgęstnieje. - Gotowe....

7 ). Miseczkę do którego chcesz wylać budyń z garnka zmocz w zimnej
wodzie to jak wylejesz gorący budyń to nie przywrze do miseczki.

Gienek ♥- powodzenia jak tak zrobisz jak Ci napisałam krok po kroku
to budyń Ci się uda.
Proszek budyniowy musisz rozpuścić w zimnym mleku i wtedy wlać
do gorącego gotującego się mleka ciągle mieszać tak jak mąkę do sosów.
Proste i na pewno Ci się uda. Smacznego.
Śpij bo ja mam białą noc, dobrej nocy. Dobranoc.


Data 26.10.-2023r. Strona 72. # 11428
Październik - 2023r.
__________________
Moje obrazy, pochodzą z dostępnych stron w internecie.

Ostatnio edytowane przez basia2002 : 26-10-2023 o 01:19.
Odpowiedź z Cytowaniem