Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1698  
Nieprzeczytane 29-11-2023, 09:39
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 656
Domyślnie

Dzień dobry w środowy poranek.

Mroźno,biało i cudnie.Tak dziś wygląda środa u mnie.
Basiu,obejrzałam zdjęcia,filmiki i wysłuchałam piosenek.Piękne, niezapomniane piosenki znane są na pewno wszystkim i na pewno były radośnie śpiewane przez wszystkich.Twoja wnuczka ma ładny głos i pięknie śpiewa.Gratuluję utalentowanej wnuczki.Twój mąż ładnie się prezentuje obok choinki.
Galerie handlowe stroją się na święta aby już teraz można poczuć magię świąt. W handlu już święta na całego.
Zosiu dzieki za herbatkę i ciasto.Ze śliwkami takie jak lubię.
Krysiu zazdroszczę ciszy.U mnie w 11 piętrowym blokowcu zawsze się coś dzieje.

A tymczasem dziś w nocy z 29 na 30 listopada rokrocznie obchodzimy wigilię świętego Andrzeja, czyli andrzejki,które wydaje mi się powoli zanikają. A szkoda! W końcu związane z nimi zwyczaje są nie mniej ciekawe niż np. Halloweenowe , a co najważniejsze,nasze rodzime. Pamiętacie karteczki pod poduszką, lanie wosku.Oj działo się.Fajnie sobie powspominać. Takie wspomnienia sprzed lat są bardzo przyjemne.

Listopad gdy już kończy dzień i gwiazdka się pokaże,
spotkamy się przy blasku świec, tak jak tradycja każe.
Zaszczeka pies, gęś złapie ser i buty staną w rzędzie, na wodę wosk wyleje się i tajemniczo będzie.
Niech wieczór ten obieca nam dni piękne i los nowy.
Niech spełnią się najlepsze z wróżb w ten wieczór andrzejkowy.


Ja swoje wróżby ograniczyłam dziś tylko do przeczytania andrzejkowego horoskopu.
Zresztą….kto by tam we wróżby wierzył.
Mam nadzieję, że wszystkie dobre przepowiednie i wróżby andrzejkowe się sprawdzą! Tego sobie i wszystkim życzę.

__________________
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 29-11-2023 o 10:46.
Odpowiedź z Cytowaniem