Wyświetl Pojedyńczy Post
  #52198  
Nieprzeczytane 25-04-2024, 21:42
kobra5's Avatar
kobra5 kobra5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Podkarpacie
Posty: 5 671
Domyślnie

Powrócona na łono rodziny ,kota ,męża witam Was ..poczytałam co piszecie i mam dla Gratki parę info .Pobyt na Równicy -konieczny a przed schroniskiem (parę metrów) jest Koliba pod Czarcim Kopytem założycielami było dwoje nauczycieli ,którzy kupili starą ponadstuletnią chatynkę.Teraz rozbudowana w głąb (warto obejrzeć) i na lewo od wejścia salka z kominkiem-głową diabła.Urokliwie zimą gdy pije się grzańca i je migdały w soli. Schronisko na Równicy bardzo klimatyczne i za długoletniego kierownika o cudnym nazwisku Gabrzdyl wspaniały żur beskidzki (łyżka stała na baczność)
Na tejże Równicy jest Leśny Park Niespodzianek ze zwierzyną latającą w ogrodzeniu np jelenie jak i na swobodzie sarny ,muflony. O godz 11 i 14 jest przepiękny pokaz lotów ptaków drapieżnych prowadzony przez 2 sokolników.Warto zobaczyć.Warto też wyjechać na Czantorię a zamiast kilkuminotowych drogich zabiegów warto wykupić bilet do Parku Tropikana w Wiśle a tam samych jacuzii z borowiną ,ługiem ,solą i inszymi atrakcjami jest 8 szt siedzi się wygodnie z widokiem na las.!! do tego kilkanaście saun ziołowych ,suchych ,mokrych ,grota śnieżna Jest też grota solna i solanki.To wszystko za 70 zł a dziś byle kąpiel 20 min trzeba zapłacić od 50 wzwyż.A bilet za 1.5 godz to koszt 70 zł.(wycieczki miały zniżki)No i warto zaliczyć kawiarnię w stylu Atrium gdzie serwują przepyszne desery.
https://www.golebiewski.pl/wisla/park-wodny
No to się spisałam ...Pozdrawiam wszystkich w miarę odnowiona i sprawna.
Odpowiedź z Cytowaniem