Wątek: Manipulacje
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 28-05-2007, 08:24
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Post Manipulacje


http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,74786,1767827.html

Z jakiego rodzaju manipulacjami spotykacie się? Jak sobie radzicie w takich sytuacjach?

W ubiegłym tygodniu zadzwoniła do mnie przyjaciółka mieszkająca na wsi. Ot, tak sobie, bo się nudziła. W dalszej rozmowie nadmieniła, że słyszała, że w supermarkecie gdzie często bywam są torby na kółkach na zakupy i przy okazji żebym na nie zerknęła. Był późny wieczór. Zainteresowała się co robiłam i robię aktualnie, więc powiedziałam jej, że napracowałam się na działce i teraz oglądam telewizję robiąc na drutach. Po chwili następny telefon, czy już byłam w sklepie? Wyciągnęłam od niej więcej wiadomości na temat o jaką jej torbę chodzi, bo wiem, że jedną już ma. Na małych kółkach, która nie sprawdza się na nierównych chodnikach. Ale na dużych, to ona nie chce. Ma być elegancka. I żeby mieściła dużo ciężkich zakupów. Do tego nie pasowała jej cena 40 zł, bo za droga. I kolor zielony też nie. A w ogóle, to ona już nie będzie robić tak dużych zakupów, jak ostatnim razem kiedy potrzebowała mojej pomocy. Nalegałam, żeby na coś się zdecydowała, bo jej nie rozumiem, ale urwała rozmowę. Było już za późno na wyprawę do sklepu, bo o 21.00 kończy pracę.
Z samego rana pobiegłam do sklepu, na szczęście nie było tam tych toreb. Zreflektowałam się, że jej wcale nie chodzilo o tą torbę. Może chciała wzbudzić zainteresowanie swoją osobą, ale nie potrafiła mi powiedzieć tego wprost?
Byłam zła na siebie, że nie potrafiłam jej od razu odmówić. Zadzwoniłam do niej i powiedziałam, że poczułam się zmanipulowana i przy okazji chcę z nią poruszyć temat innych manipulacji, w które mnie wciąga. Teraz się boję, czy nasza wieloletnia przyjaźń przetrzyma tę próbę.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump