Wyświetl Pojedyńczy Post
  #17  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 16:08
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Panie Kazimierzu, na tym forum są ludzie, którzy doskonale pamiętają czasy PRLu, wiemy jakie warunki płacy i pracy mieli członkowie jedynej słusznej, a jakie reszta. Nie wspominamy z nostalgią wspaniałych czasów, mądrych koleżanek z ZMP, ani porządnych kolegów z POP. Jestem szczęśliwa, że te czasy odeszły bezpowrotnie. Forum jest miejscem w którym każdy może pisać co chce i wspominać z żalem minione lata. Mnie lata PRL kojarzą się z młodością, mozliwością nauki - to pozytywy, zamordyzmem, tłumieniem odmiennych poglądów, nepotyzmem, gnojeniem nie członków PZPR, wpisaną do konstutucji miłością do ZSRR, cenzurą i dlatego proszę Pana Panie Kazimierzu nie ma już PRL, po to był rok 1989, na wszelki wypadek przypominam.
Maju ! Z żalem,to ja wspominam,tak jak ty, tylko młode lata, zmian to chcieli wszyscy. Nie wierzyłem tylko,że to będzie możliwe bez wojny i jeszcze za mojego życia. Z tym "gnojeniem nieczłonków PZPR" to przesadzasz. Demokracjii,jaką teraz się cieszymy, też nie było. Żyliźmy w obozie,ale w naszym baraku było najweselej. Nepotyzm mamy i teraz.Odmienne poglądy tzn.jakie, religijne. Walka ideologiczna w sprawie rozumienia świata to chyba teraz jest większa. Ale, ta rzecz jest poruszana głębiej na innych wątkach.
Ta wpisana do konstytucji miłość do ZSRR to był niepotrzebny "dupowłazim" Gierka,tak jak teraz "dupodaizmem" nazwał bym tarczę antyrakietową.
Napewno,Maju, było masę bzdur w PRL i jej kierowniczej siły,ale było też sporo bzdurnych zapisów,jak chociażby ten,że "praca jest obowiązkiem i honorem każdego obywatela PRL". Dobrze,że praca jest teraz tak dobrze płatna,za PRL`u tylko partyjniacy mieli słodkie życie. Żebyś tylko podała konkrete przykłady. Bo myślę, że teraz byle manadżer ( taki,co zatrudnia sam siebie) zarabia 10x,ile kiedyś zarabiał vicemanager zakładu dającego zatrudnienie 120 babkom (teraz już seniorkom),ale im płacił "głodowe" pensje,ale z których mogły wyżywić 1/2 rodziny,jeździć co roku,lub dwa, na wczasy zakładowe,czasami do Bułgarii,lub do sanatorium,itp,itd. No,ale teraz mogą se jechać na Kanary,albo Hawaje. Masz rację, teraz jest byczo,a będzie jeszcze lepiej (vide przemówienie,które teraz leci w tv)