Wyświetl Pojedyńczy Post
  #22  
Nieprzeczytane 17-04-2009, 20:17
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Maju czyli absolwent uczelni płatnej, który z jakichkolwiek powodów (brak szczęścia na egzaminie, zdarzenie losowe) nie dostał się na państwową uczelnię a jest wybitnie zdolny wędruje na wstępie do kosza bez szansy na rozmowę. Czyli rzut monetą orzeł, reszka jak stanie na sztorc ma szansę. Sprawa jasna.
To nie jest rzut monetą to są aktywa w ręku, dyplom z dobrą oceną, właściwy kierunek, temat pracy magisterskiej podany na dyplomie, promotor gwarantujący właściwy poziom absolwenta. To bardzo poważny atut, nie przyrównuj go do rzutu monetą, nie zależy tez od szczęścia na egzaminie, bo nie ma już egzaminów wstępnych na większości uczelni. Jeżeli ktoś był, jak piszesz, wybitnie zdolny to z przyzwoitm wynikiem zdał maturę i dostał się na dzienne studia, a więc rokuje, że je skończy. Jeżeli nie dostał się to znaczy, że jego wyniki z dwunastu lat nauki były mierne i zdyskwalifikowały jego kondydaturę na państwowej uczelni dziennej, bezpłatnej, to też nie był rzut monetą. Kiedyś mimo dużej pomocy państwa wyższe wykształcenie miało 6% społeczeństwa, teraz ma 12%, a może więcej. To co piszę nie jest poprawne politycznie, ale nie każdy młody człowiek poradzi sobie z ciężkimi, dziennymi studiami, jak zapłaci na prywatnej uczelni to jakoś skończy, ale dla mnie jego wiedza to tylko 30-40% tego co ma jego kolega po dziennych. Przykro to mówić, ale to nie jest moja wina, to jest wina uczelni, wyrastających jak grzyby po deszczu, tylko po to żeby zebrać kasę od chętnych i wystawić im licencjaty. Martwisz się Tadziu, że taka osobą nie dochodzi do etapu rozmowy kwalifikacyjnej, zdarza się, że dochodzi, czy mam opowiedzieć o wynikach takiej rozmowy, po takiej rozmowie zostaje niesmak i zażenowanie. Napisałam apel do młodzieży uczcie się, a nie udawajcie, że studiujecie, to nie jest bułka z masłem chociaż wielu wydaje się, że jest.
A co do równych szans, o których piszesz, to tak było kiedyś w niesłusznej przeszłośći, teraz jest wywalczona słuszna i niedouczeni nie mają takiej szansy jak douczeni i tyle a na marginesie kogo byś zatrudnił???????
Odpowiedź z Cytowaniem