Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 12-06-2009, 09:22
Ibir Ibir jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: łódzkie, Polska
Posty: 112
Nie Za starość trzeba płacić


http://emerytury.wp.pl/kat,2752,title,Za-starosc-tez-trzeba-placic,wid,11190670,wiadomosc.html
Oto fragment:
" Wysokość składki może wynosić 1 proc., choć jak mówi Augustyn, trudno jeszcze autorytatywnie się o tym wypowiadać. Będą ją płacić tak osoby pracujące, jak emeryci i renciści, a także rolnicy.

Senator Augustyn uważa, że ustawa będzie miała charakter solidarnościowy. Tadeusz Staniewski, sekretarz generalny Krajowej Partii Emerytów i Rencistów - że jest ona społecznie nie do przyjęcia.
Przy dzisiejszych dochodach emerytów i rencistów jakiekolwiek obciążanie ich dodatkowymi składkami bezsensowne - uważa Staniewski. To kolejny zamach na ich pieniądze, których i tak mają mało!"

Przepracowałem uczciwie w tym kraju 37 lat i teraz mam jeszcze płacić na emeryturę, którą otrzymuję w wysokości takiej jak zasiłek w krajach Unii Europejskiej . Czy nie wystarczająco długo płaciłem na starość ? A podatki płacone przez każdego emeryta w różnej postaci też nie wystarczą ? Apeluję do wszystkich emerytów i rencistów, protestujcie wysyłając e-maile do każdego z posłów. Skoro potraficie pisać na tym forum to myślę, że i do Kancelarii Sejmu nie będzie problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem