Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5  
Nieprzeczytane 06-03-2010, 23:02
alja9 alja9 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 276
Domyślnie

Eledand napisała w tym wątku http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-n...age2-6004.html słowo "Grób" z dużej litery i od kiedy to przeczytałam nie opuszczają mnie rożne refleksyjne myśli o zmarłych i miejscach ich wiecznego spoczynku. Tyle szacunku do "tych" spraw mieści się w słowie GRÓB napisanym z dużej litery... Sama nigdy tak nie piszę, dlatego być może tak duże znaczenie na mnie to wywarło Dziękuję Eledand za dawkę magii.
Ja mieszkam daleko od miejsc w których pochowani są moi bliscy, dlatego tez nie mam okazji często odwiedzać ich Grobów. We Francji nie ma tez niestety zwyczaju palenia świeczek na cmentarzach, dlatego tez zapalam je w domu i światłem modlę się za ich dusze.
Wiele razy już doświadczyłam niezwykłego "nakazu" zapalenia lampki za te czy inna osobę i wielka ulgę jak już świeca się wypaliła. Kwiaty na grobach w moim przekonaniu są dla żywych ale światła świec zapalone w ich intencji służą naszym zmarłym naprawdę.
Kolejnym więc akcentem magii w mojej codzienności jest nieustający płomyk dla tych co odeszli.
Odpowiedź z Cytowaniem