Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 05-07-2010, 16:28
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Czyli S.Skrzypek działał na szkodę Polski, nie chcąc płacić haraczu?
....
Nie wierzę.
A ja uważam,Marka Belkę za lepszego prezesa NBP i posiadanie za korzystne dla Polski posiadanie FCL, co stabilizuje pozycję złotego. Mam pełne zaufanie do rządu PO i ministra Rostowskiego, o czym przekonała mnie krótkie zapoznanie się " co toj est ta FCL (flexible credit line)".
"Najwyższa instancja decyzyjna Funduszu, Rada Administracyjna, odpowiedziała w piątek pozytywnie na wniosek Warszawy o uzyskanie dostępu do elastycznej linii kredytowej - podał MFW w swym komunikacie.

Komunikat dodaje, że kraj, który uzyskał dostęp do tej linii kredytowanej, nie musi wykorzystywać przyznanej kwoty.

Polska skorzystała już między majem 2009 roku a majem 2010 roku z tego rodzaju możliwości, zarezerwowanej dla krajów uważanych za dobrze zarządzane i wykorzystujące te środki na zapobieganie kryzysom.

Minister finansów Jacek Rostowski mówił wcześniej w piątek dziennikarzom, że "ten dostęp w bardzo znaczący sposób ustabilizuje wahania kursowe złotego".
Kredyt zawsze kosztuje i to nie jest żaden haracz. Coś, za coś.Stabilizacja złotego jest warta tych 200mln zł.
Te 20mld$ posłużą nie do łatania dziur w budżecie i zwiększenia zadłużenia wewnętrznego, ale do stablizacji gospodarki, mam nadzieję.