Wyświetl Pojedyńczy Post
  #35  
Nieprzeczytane 16-11-2007, 20:23
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ten nasz krewny coś mało przystojny...

No tak.Darwin jedno a Kościół drugie.Ale tak to jest,że zazwyczaj nauki empiryczne są wykluczane przez religie...

Kiedyś czytałam coś o pomyłkach uczonych i doczytałam się jednej rzeczy,niezmiernie ciekawej..
Mianowicie - jest hipoteza jednego z największych fizyków i matematytków XIX ,Williama Thompsona ,mówiąca ,że Słońce oświetla Ziemię od 98 milionów lat,co jest sprzeczne z teorią Darwina.
Obliczony przez Thompsona wiek ziemi wykluczał prawdziwość teorii ewolucji. Nawet syn Darwina, George,prowadził badania nad hipotezą Thompsona i musiał uznać jej prawdziwość..

Co ma Słońce do faktu,że jedna z małp nagle stanęła na tylnych odnóżach i stała się naszym Tatusiem,nie mam pojęcia..To tylko konstatacja..
Bo jednak to niefajnie myśleć ,że Ewa była tylko głupią małpą,która polazła za wężem na jakąś dziką jabłoń i tam zwisając na własnym ogonie ,flirtowała z nim ,obżerając się jabłkami i rzucając ogryzkami w Adama,wyglądającego jak na portrecie Bianki...
Nie pochodzimy "od małpy", tylko mieliśmy wspólnych przodków. Nie ma się czego wstydzić. Ani dziwić, jak sie popatrzy na niektórych.
Nie znam się na astronomii, ale wiedza obecna w tej dziedzinie znacznie odbiega od tej 19-wiecznej. Wiek Słońca szacowany jest na ok. 5 miliardów lat. Ziemia jest jakieś pół miliarda lat młodsza. Oczywiście, nie od razu zaistniało na niej życie i do tej pory nie ma jedynej teorii co do tego JAK ono zaistniało. Nie wiadomo, czy którakolwiek z hipotez jest do udowodnienia.
Ale teoria ewolucji dotyczy rozwoju życia już istniejacego, przecież.
Co do Biblii, to w Księdze Genesis są być może echa jakiejś wiedzy znacznie starszej od tej, jaka mogli posiadać (zdobyć samodzielnie) hebrajscy koczownicy, ale na pewno nie można opierać się w naszych czasach na opowieściach biblijnych. Zresztą wg Biblii Ziemia istnieje ok. 6 tys. lat chyba...
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem