Wątek: Walka krzyżem
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1086  
Nieprzeczytane 28-09-2010, 14:03
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Też liczę na to ze doczekam rozdziału finansów kościoła i państwa i zaprzestaniu finansowania z budżetu kapelanów wojskowych,więziennych,wojsk ochrony pogranicza,szpitalnych, służb skarbowych, katolickie uczelnie,wydziały teologiczne tylko po to by mieć głosy 20 % elektoratu.Polityków ogarnia lęk jak o tym przyszło by im mówić.Dodatkowe pokropki msze i religijna celebra przy obchodach świąt państwowych i trzeba też zapomnieć o sądach orzekających o obrazie uczuć religijnych tylko nikt nie potrafi tego zdefiniować,posłom też to się nie udało.Czy ktoś może powiedzieć gdzie przebiega granica między sacrum a profanum? Przekaz przekazywany na katechezie to że życie przed ślubem i związki pozamałżeńskie są grzechem,rozwody środki antykoncepcyjne zabronione młodzież to słucha i swoje robi.Zresztą hierarchowie KK też tego nie przestrzegają co ich uczymy podwójnej moralności.Skrajni sprzeczne stanowiska nie da się pogodzić i wypracować kompromis bo jaki? tu zostawmy każdemu decydować samemu o swoim postępowaniu zgodnie z własnym sumieniem a prawo mniejszości nie powinno przymuszać większości.

Okazuje się, że jest nas co raz więcej, myślę o tych, którzy chcieliby oddzielenia kościoła od państwa. Wierzę a nawet jestem pewna, że kiedyś tak się stanie. Problem czasu.
Uczestniczyłam nie tak dawno w pewnej uroczystości, poszłam z racji występów Śląska.Z niesmakiem i zażenowaniem patrzyłam na sceną gdzie burmistrz i starosta zgodnym chórem wygłaszali hymny pochwalne pod adresem proboszcza i biskupa.
__________________