Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4  
Nieprzeczytane 10-06-2011, 18:46
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeva
Ja myślę, ze tematy fotograficzne to "strzał w dziesiątkę " ( sądząc po popularności.Myślę ,że nie jedną osobę zachęciły do pokazania piękna swojej okolicy i innych miejsc.Niestety, wciąż, prócz naszych amatorskich zdjęc ,sa wklejane zdjęcia z internetu.Są ciekawe , piękne lecz ich miejsce jest raczej w tematach turystycznych.Takie profesjonalne zdjęcia mogą raczej zniechęcać do pokazywania swoich amatorskich.

Yevo, dziekuje za Twoje cenne uwagi. Zdecydowanie masz racje. Amatorskie watki fotograficzne ciesza sie duzym zainteresowaniem. Walczylismy o to przez pewnien czas ale sie udalo.

Zdjecia z internetu nie powinny byc na tych watkach wstawiane, bo to jest sprzeczne z zalozeniem. Osobiscie staram sie przegladac zdjecia na "fotografii" i jezeli zauwaze, ze zdjecie nie jest wlasne - na privie prosze o zrodlo. Odpowiedzi sa rozne, najczesciej, ze dostalam je od kogos z rodziny a i czesto dostaje kubel pomyj na glowe (zdarzylo mi sie pare razy). Gdybym byla pewna na 100%, ze osoba opowiada mi banialuki - zdjecie wyladowaloby w koszu. Niestety nie mam tej pewnosci i zdjecia siedza!

Jezeli chodzi o watki podroznicze, turystyczne - zdecydowanie tam jest miejsce zdjec z netu z anotacja zrodla. I tu tez jest problem. Czasami zdjecie wydaje sie "podobne" to netowego a jest osoby, ktora jest czlonkiem forum. Zdarzylo mi sie, ze zostalam posadzona o pokazywanie "wirtualnych" podrozy - jednym slowem zmyslonych i ufabulowanych. Pewnie z tego powodu wiele uczestnikow forum nie chce pisac i pokazywac zdjec z podrozy. Kto lubi byc szargany w blocie?

Mam prosbe do wszystkich, jezeli na watku fotograficznym zauwazycie zdjecie wziete z netu - piszcie mi na priva. Zostanie usuniete i tyle!!!!





Cytat:
Co do poprawiania , ja nie widzę nic złego w tym .Najpiękniejsze zdjęcia z kalendarzy czy internetu są obrobione w programach graficznych.A juz tak proste zabiegi , jak kadrowanie czy prostowanie ,uważam wręcz za oczywistość.

Zdecydowanie tak. Dostaje wiele zapytan na priva jak wykadrowac lub wyprostowac zdjecie. Bardzo chetnie odpowiadam - w miare moich znajomosci, ktore sa minimalne, jako, ze sama sie ciagle ucze.

Wlasnie dlatego byloby dobrze, aby mozna bylo wstawic na watek zdjecie "krzywe" i do skadrowania. Ktos kto potrafi, zrobilby poprawe i wyjasnij co i jak? Mysle, ze skorzystamy wszyscy.




Cytat:
Rozmawiałysmy kiedyś z Ajaks o wątku poświęconemu obróbce fotografii, nawet pokazałam prosty sposób prostowania zdjęć ale nie było zainteresowania .Może Tobie marbello się bardziej powiedzie

Yevo, wlasnie to chcialam osiagnac - zrobmy jeszcze jedna probe. Moze nam sie uda? W koncu wiemy, ze wiedziec cos wiecej nigdy nie jest grzechem ani ujeciem honoru. Nikt sie jeszcze nie urodzil co wie wszystko.

Dlatego zapraszam serdecznie abysmy sie "odblokowali" i skorzystali z przyjacielskich, fachowych porad naszych kolezanek i kolegow.

Licze na was.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem