Wyświetl Pojedyńczy Post
  #167  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 16:58
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Kochani, spróbujcie regularnie ćwiczyć gimnastykę chińską (jest sporo jej odmian do wyboru), a po kilku miesiącach zapomnicie o kłopotach z kręgosłupem!
Ale ćwiczyć trzeba rzeczywiście regularnie czyli codziennie.
Bianko mam duże problemy z lędźwiową częścią kręgosłupa.
Po rezonansie wykryto u mnie ho ho i jeszcze trochę, lecz stwierdzili lekarze, że operacja jest niewskazana.

Regularnie ćwiczę wg twoich rad- mam świetną książkę dr.Stephena T.Changa -PEŁNY SYSTEM SAMOLECZENIA -wewnętrzne ćwiczenia taoistyczne.
W książce podane są ćwiczenia nie tylko na kręgosłup, ale na wiele innych schorzeń-ja wybrałam te , które głównie interesują mnie.
Również lekarz zalecił mi gimnastykę w wodzie i chodzenie z kijami N.W.-wszystkie zalecenia staram się na bieżąco wykonywać.Jednak najbardziej skuteczne są masaże i fizykoterapia. Ostatnio biorę prądy ustrojstwo nazywa się WADIT12. Dziwne , ale mój kręgosłup najbardziej czuły jest na zmiany pogodowe i...................samopoczucie.
Gdy jest ciepło/nie gorąco/, nie ma wiatru, deszczu, a ja "cała w skowronkach" ,oraz wykonuję zalecenia lekarza
i ćwiczenia wg. metody taoistycznej nie mam żadnych dolegliwości kręgosłupa.
Gdy tylko coś szwankuje w pogodzie i moim samopoczuciu odczuwam bóle i często nerwobóle w dolnej partii kręgosłupa.

Wtedy myślę sobie ........ ...................

.........gdybym mogła kupić sobie nowy


Ktoś mi kiedyś powiedział:
jak boli to znaczy , że żyjesz -ciesz się ,-więc cieszę się
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem