Wyświetl Pojedyńczy Post
  #19  
Nieprzeczytane 30-08-2010, 00:23
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Starość- , jak różnie można rozumieć to słowo, jeżeli miarą starości będzie wpis do naszego dowodu w rubryce ;data urodz., to będą to przeżyte lata i suche statystyki porównujace średnie życie człowieka w różnych krajach czy pokoleniach, ale przecież człowiek to ciało i dusza, ciało podlega prawom natury i zmienia się niezależnie od człowieka, Ale przecież mamy duszę, energię, która daje napęd życiowy, jesteśmy sami odpowiedzialni za swoje życie i to jak je chcemy przeżyć zależy tylko od nas samych. Podejście do codzienności, nastawienie do świata, ciekawość, nie noszenie w sobie złości, nienawisci, to wszystko odbija się na naszej twarzy,- W życiu są etapy, które przypisane są pewnemu okresowi życia człowieka, jest czas na dzieciństwo, naukę, potomstwo, odpowiedzialność za siebie i innych, Ale jest czas na egoizm, zadbanie o siebie, zrealizowanie własnych marzeń i własne rozpieszczenie się,Trzeba umieć powiedzieć ; ja już nic nie muszę, ja tylko chcę, albo mogę, Wolność wewnętrzna, zadowolenie, radość z drobiazgów, To daje że człowiek czuje się młodo, Odsunąć od siebie myśli o chorobie, bo podświadomość zapisuje jak na dysku ''dyspozycje'' i potęga myśli powoduje, że organizm do tego się dostosowuje, Trzeba myśleć pozytywnie, marzyć i mysleć o tym, jak te marzenia zrealizować, to daje młodość i chęć do życia, Ja tam, czuję sie na lat tak ,,,35 ,bo to wtedy byłam już swiadoma własnej wartości i zrealizowana życiowo.I moje wewnętrzne ego zatrzymało się na tym etapie, A metryka? A co to kogo obchodzi co tam widnieje,.... nieważne, wciąż mam apetyt na nowe wyzwania, poznawanie nowego co niesie codzienność ,i stale marzę,,,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem