Wyświetl Pojedyńczy Post
  #795  
Nieprzeczytane 10-10-2017, 00:17
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Cytat:
Napisał montak
Swego czasu wciągnęła mnie Huna. Polecam Maxa Freedom Longa, który doskonale zna i opisuje filozofię i praktykę Huny.

Huna,,,,wierzenia??---religia??? postrzeganie świata????
Filozofia---czy jak to nazwać,,,pochodzi z Hawajów,,,,dzisiaj wiele z jej praktyk potwierdzona jest badaniami fizyki kwantowej,,,

W zasadzie jest to sposób życia i podejścia do rzeczywistości tubylców żyjących na Hawajach,,
postrzegają świat określając go swoimi dialektycznymi słowami,,,które każdy może interpretować po swojemu.

Widzą świat subiektywnie, uważają,
że każdy postrzega inaczej tą samą rzecz----inaczej odczuwa otaczający świat i zjawiska na nim zachodzące.

Nasz świat zależy od myśli jakie nawiedzają nas w danej chwili i to my tworzymy własną rzeczywistość.

Świat ma nieograniczone możliwości,,,
,tylko to my sami , nasze postrzeganie świata, ograniczenia umysłowe, które sobie tworzymy zamykają furtkę do otwarcia pełnego zrozumienia i dostrzeżenia piękna wokół..

Jeżeli poszerzymy pole naszej świadomości, naszego rozwoju,,,granice się zatrą i świat się dla nas otworzy.

Świat jest energią,,,a my jej częścią,,,,,i to na jakich falach wibrujemy przejawia się nasza rzeczywistośc.

Na temat energii pisałam wcześniej na tym wątku,,,

To czym się zajmujemy rozwija nasze ciało energetyczne i to na czym skupia się nasz mózg---STAJE SIĘ RZECZYWISTOSCIĄ.

Miłość do człowieka,,,,to pełna AKCEPTACJA drugiej osoby,
takiej jaka ona jest,,,,
miłość ISTNIENIA to chęc przebywania z tą drugą osobą ,,,TU I TERAZ,,,przy wspólnie falującej energii,,nadającej na tej samej fali.

MOC POCHODZI OD NAS...

Pole działania, energia, tworzenie,,,WSZYSTKO TO JEST W NAS,,,,i to my kształtujemy siebie, swoje losy, i swoją wolę,,,,


Takie mniej więcej są zasady Huny,,,,,

Montaku----zapewne coś uzupełnisz i temat rozwiniesz,,,,bo ja mam tylko powierzchowną wiedzę na ten temat,,,,tyle ile zahaczała o moje zainteresowania religiami, kulturami i magią świata, lecz wiedzy mam wciąż mało,,,,im więcej wgłębiam się w tematy,,,tym chyba mniej wiem
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem