Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1  
Nieprzeczytane 11-10-2014, 04:03
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie ALKOHOLIZM: O rehabilitacji i przydatnych positywnych opinie


Cytat:
Napisał dziwna07
(... ) zachowywał się, jakby był alkoholikiem. Ponieważ go kochałam, chciałam zjawisko zrozumieć i tak trafiłam do ludzi z Al.-anon i AA.
Jakich pięknych ludzi ja tam spotkałam!
Z trzeźwym alkoholikiem, na pewno można żyć, choć nie jest to łatwe i pozbawione ryzyka, ale każdy kontakt z Drugim Człowiekiem ryzyko przecież niesie.
Sądzę, że mądry partner mądrego alkoholika ma większe szanse na szczęście, niż osoba związana z zupełnie zdrowym (w sensie medycznym) durniem.
Chyba jeden z najbardziej wzruszający i sprawiedliwy komentarz na tym temacie.

Zastanawiałem się czemu wśród wszystkich watkow związanych do alkoholizmu, większość opinii sa raczej negatywne, podczas gdy takie opinie (jw) są rzadkością — z chlubnym wyjątkiem zmarłego naszego Tadeusza (RIP) i małą garść innych osób.

Nie ma kwestii tutaj aby przesłonić komentarze o trudności i piekielne życie z alkoholiczka osoba - z tego mozna zrozumiec zakres urazy, oburzenia i resentymentu w niewielu postow - ale malo kto podaje dzielenie doświadczenie lub świadectwo, które by dalo chociarz malusienki promyk nadzieji osobom doświadczających tego piekła.

Przekonany jestem ze oprucz zwyklych zarejestrowanych użytkowników, sa goście "za dzwiami" ktorzy czytaja watki o alkoholizmu ; w tym, byc moze osoby dotknięte problemem: pijących lub małżonkowie alkoholików.

"Alkoholizm - nałóg czy choroba?", "Alkoholik, czy da się z nim żyć?" a propos tych pytan juz napisano wszystkich pewności — a ich przeciwieństwem. Ale i tez z fal darmowych pewników, truizmów i frazesy wreszcie wychodzi ze ostateczny wplyw nie jest bardzo optymistyczny — racej bez nadzieji.

Więc, na zmianę, wszystkie pozytywne osobiste doświadczenia takze nie emocjonalne komentarze - i tylko takie jezeli są - byłyby mile widziane na tym nowym watku.

Serdecznie zapraszam.


__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem