Wyświetl Pojedyńczy Post
  #50  
Nieprzeczytane 27-03-2012, 08:54
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Woj@
Ja tam lubię sobie czytać różne takie, ale też lubię sprawdzać, czemu coś może działać i jestem bardzo surowa w ocenie.

I chyba słusznie. Ja kiedyś (dość dawno już) postanowiłem sprawdzić jak to jest ze słynną akupunkturą, ale wyłącznie w źródłach, które uznałem za wiarygodne. Wynik był zaskakujący; dam Ci tylko mały fragmencik tego, co zgromadziłem:

W Stanach Zjednoczonych powstała organizacja o nazwie Narodowa Rada Zwalczania Oszustw Medycznych (NCAHF), skupiająca lekarzy, głównie profesorów akademickich. NCAHF stwierdza, że: 1. Akupunktura jest terapią w żaden sposób nie dowiedzioną naukowo. 2. Jej teoria i praktyka bazują na prymitywnych i dziwacznych koncepcjach zdrowia i choroby, które nie mają żadnego potwierdzenia we współczesnej wiedzy naukowej. 3. Badania ostatnich 20 lat nie wykazały skuteczności akupunktury w leczeniu jakiejkolwiek choroby.
Wg prof. med. Bogdana Romańskiego: „ należy widzieć właściwe miejsce akupunktury: może być skuteczna w różnego rodzaju nerwobólach i wówczas efekty nakłuwania są widoczne, natomiast nie jest ona pomocna w leczeniu chorób narządów wewnętrznych”.

Mam też dane na temat różnych innych "metod naturalnych" (np. o tzw. odtruwaniu), ale nie chcę Cię zanudzać. Pozdrawiam - M
Odpowiedź z Cytowaniem