Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6104  
Nieprzeczytane 19-01-2018, 14:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Z chęcią bym podpisała, ale aborcja mi nie grozi,
ze względu na pesel,i uważam, ze powinni podpisać zainteresowani zapłodnieniem.Może Wandeczka?
Udział w petycji jest dowolny i nikt nikogo nie zmusza i nie jest wymagane na tym forum składanie oświadczeń . Dla tego jest petycja bo w " Sejmie pomrocznej " dyskusja będzie
na temat zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Jest już 153 876 podpisów akcja trwa.

W Polsce, jeszcze w wyborach , uczestniczą kobiety bez względu na wiek, stąd petycja dotyczy wszystkich . Normalnością są porody w gronie naszych przyjaciół i bliskich , inaczej będziemy podchodzić będziemy do spraw aborcji kiedy nasza osoba bliska ma urodzić zdeformowany płód .
Akcję podjęła organizacja jaką jest AWAAZ bo to kuriozum w krajach Europejskich.

Społeczeństwo jest podzielone i do tego doszli w Polsce do władzy ludzie blisko związani z ortodoksyjnym kościołem rzymskokatolickim.To są cytaty z świętych ksiąg pisanych przez natchnionych

Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci" 1 Tm 2, 11-15

"Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu." 1 Kor 14, 34

Mojżesz (to ten od przykazania "Nie zabijaj") dziwi się:
"Jak mogliście zachować przy życiu wszystkie kobiety? (...) Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną." Lb 31, 15-18

W Dekalogu, kobieta jest wymieniana razem z rzeczami bliźniego twego, których nie należy pożądać - umieszczona jest pomiędzy domem a niewolnikiem. Wj 20, 17
Odpowiedź z Cytowaniem