Wątek: Weganizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #51  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 07:19
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Ok, to sie rozgadam....
Zaczęłam z powodów zdrowotnych i przy okazji załapała sie planeta w szerokim tego słowa znaczeniu. To chyba nieuchronne, kiedy czlowiek otwiera sie na pewne informacje, na które poprzednio silą rzeczy był zamknięty (jedzenie mięsa - to usilne usprawiedliwianie wielu rzeczy, których człowiek z normalną wrazliwością nie akceptuje).
Mam kolegę sześciesięciokilkulatka, ktory przeszedl podobną drogę.
Wegetarianizm nie chroni zwierząt, niestety, dopiero weganizm. Wegetarianizm daje szanse na okrucieństwo wobec cielnych krów, cieląt, kur znoszących jajka, zwierząt z których pozyskujemy skorę, na których robi sie bezsensowne eksperymenty. Większośc eksperymentów medycznych i naukowych nie ma absolutnie logicznego uzasadnienia, po prostu sa na to pieniądze i ktoś je chce zarobić - polecam bardzo interesującą lekturę Singera "Wyzwolenie zwierząt".
Wegetarianizm to czasem jedzenie ryb i całej morskiej żywiny. Trałowanie dna i obecne techniki łowienia (z wykorzystaniem zdobyczy technologicznych nie dających szans żadnemu podwodnemu żyjątku) to czynności na stale zmieniająca środowisko wodne, i powodująca pełne zniszczenie morskiego i oceanicznego ekosystemu...
Ryby które jemy na ogól pochodza z hodowli pelnych antybiotykow ;-)

Podejście zdrowotne do swojego ciala dalo mi wiedzę, jak powinna wyglądac zbilansowana dieta i czego unikać, kiedyś np zamiast mięsa faszerowałam się dżemem albo słodyczami, albo żółtym serem, i zalatwiłam sie na dobre. Mam delikatny organizm i to wszystko zostawiało odczuwalne ślady. Chcę podchodzić do tego racjonalnie, a nie ideowo, żeby nie uszkodzić siebie i to podejście polecam, zwlaszcza nobliwym 50plus, ktorzy już maja powody co by zadbac o swoje zdrowie (na ogół)

Szczęśliwie czy to z powodu kryzysu, czy z powodu zniszczenia zasobow i groźby totalnego głodu, czy z powodu autentycznej pandemii chorób cywilizacyjnych wobec których medycyna i farmacja jest w zasadzie bezradna i potrafi tylko likwidowac skutki, a nie leczyć.... media zaczęły lansować tę dietę, dużo się mówi o tym w Stanach, bardzo dużo, juz nie ma milczenia na te tematy.

Posluchaj tej audycji, do ktorej dalam link, juz maja dietetyczną metodę na raka! No proszę, nawet eksperymenty przeprowadzili i dziala!
Odpowiedź z Cytowaniem