Wątek: Demokracja
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #10  
Nieprzeczytane 29-07-2019, 14:22
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie

Pluto, Twoja wypowiedź uzasadnia moje przypuszczenie o różnym rozumieniu pojęcia "demokracja" przez , tu Obywateli IIRP, Ciebie i mnie.
Zaczynając ten wątek sądziłem, że prawny aspekt demokracji jest kluczowym dla akceptacji przez Obywateli efektów funkcjonowania, współuczestnictwa w rządzeniu. Uczestnicy dyskusji wątku uzmysłowili mi, że fakt wyboru nie jest najważniejszy. Co więc jest najistotniejszym elementem demokracji – rządów ludu?. Myślę iż najważniejszą jest możliwość przekazywania ocen i myśli o procesach społeczno -politycznych między WYBORCĄ a WYBRANYM. Jak wyżej sformułowano, wybór traktowany jest przez WYBRANEGO nie tylko jako pełna akceptacja wyrażanych przez Niego planów, myśli, ocen itd., itp. podczas akcji przedwyborczej, ale także akceptacja działań przeprowadzanych w okresie wypełniania funkcji. W tej sytuacji zachodzi sytuacja braku kontaktu WYBRANEGO Z wyborcami, a w skrajnych przypadkach zarzucanie WYBORCOM przekraczania norm i łamanie prawa. KONSTYTUCJA, KOD, Obywatele RP,
Pragnąłbym móc uzyskać satysfakcjonującą odpowiedź od WYBRANEGO….. dlaczego? itp …. mimo że odpowiedź może być kłopotliwa dla odpowiadającego. Rozumiem, że Ja (sam) nie mam zbyt wiele szans, ale jeśli potrafiłbym zdobyć poparcie wielu to przy odpowiednio uznanej ilości, udzielenie odpowiedzi jest obligatoryjne. Czy tak mogłoby być? Co może stać temu przeciw? Pozdrawiam.
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem