Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5  
Nieprzeczytane 26-08-2009, 12:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rayton
Ja patrze na alkoholizm nie poprzez wlasne doswiadczenie, ale poprzez wypowiedzi uzaleznionych i ich rodzin. Plakac mi sie chce. Po przeczytaniu wielu postow nasuwa mi sie taka refleksja, ze odpowiedzialnoscia za wszystkie Wasze cierpienia nalezy podzielic sie z polskim rzadem. Dlaczego? Dlatego, ze jest prawnym spadkobierca systemu, w ktorego interesie bylo rozpijanie spoleczenstwa.
Socjalistyczne panstwo nigdy nie mialo towarowego pokrycia spolecznych potrzeb, dlatego w robotniczych regionach powstawaly jak grzyby po deszczu zaklady gastronomiczne serwujace alkohol. Wokol "Kombinatu Lenina" w podkrakowskiej Nowej Hucie powstal caly pierscien lokali gdzie ciezko pracujacy robotnicy zostawiali swoje wyplaty.
Gdyby swiat pracy doniosl wszystkie pieniadze do domu i oddal swoim zonom to mielibysmy Solidarnosc juz z koncem lat szescdziesiatych. Uwazam, ze wszystkie rodziny obecnych czy bylych alkoholikow i oni sami powinni otrzymac darmowa opieke zdrowotna we wszystkich dostepnych osrodkach. Rzad powinien wszystkich tych ludzi traktowac jako ofiary systemu i przyznac im dozywotnie zapomogi w wysokosci sredniej krajowej.
Czyżby chorobą alkoholową dotknięte było tylko społeczeństwo Polskie? Choroba ta dotyka wszystkich bez względu na wyznanie, wykształcenie, kolor skóry itd. Dorabianie do tego ideologii politycznej jest uważam wyraźnym nadużyciem. Teraz też ze względu na bezrobocie też można pod to podszyć? Nie ma zamiaru bronić komunizmu ale sprzedaż alkoholu na kartki, po 13-tej na pewno nie można zaliczyć do propagowania alkoholu. To teraz można go dostać o każdej porze dnia i nocy -legalnie a nie na tzw. melinie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem