Wątek: Weganizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 23:10
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał taneska
No, nie, wegetarianie nie jedzą ryb.
Tutaj bardzo przejrzyście widać różnice w dietach
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta
wiesz, z tym nazewnictwem to jest lekka paranoja, ja zakładam strategicznie że wege znaczy roślina, więc wiadomo, wegetarianie to roślinożercy


Ale myślę, że w zdrowiu nie chodzi tylko o wege, ważne jest żeby nie truc organizmu cukrem i nie zatykać przewodu pokarmowego glutenem, to jest naprawdę ważne. Chociaz nie jestem na diecie bezglutenowej stricte, ale czasami bywam. Robię sobie czasem sesje oczyszczające i wtedy bardzo rygorystycznie przestrzegam zasad. Taki mialam cały listopad. Nie mogłam pozwolić sobie na głodówkę bo byłam bardzo obciążona różnymi zadaniami, stąd taki pomysl.

Poza tym istotne jest też zmniejszenie ilości trucizn w jedzeniu. Oprócz tego co dodaja nam na plantacjach spożywanych potem roślin, nie warto dodatkowo truć się całą chemia smakowo zapachową, bo to juz naprawde nie jest nam potrzebne. Niby te rzeczy nie są szkodliwe, ale to tez nie jest jedzenie i dosyć często odklada się w organizmie albo go niszczy, np aspartam, który mamy we wszystkich slodkich rzeczach, zwłaszcza w tych, które są laitowe, bo jest bardzo słodki i mozna napisac na opakowaniu - że produkt nie zawiera cukru.. a aspartam w wielu krajach jest uznawany za szkodliwy i wlasciwie cholera wie jak to z nim jest.
Wiele jest takich dziwnych rzeczy, ktore maja jedynei spowodować, że produkt będzie smaczny i lepiej się sprzeda bez troski o skutki zdrowotne. W końcu mamy wyścig po zyski!
Z lobby spożywczym ciężko wygrać
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem