Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1323  
Nieprzeczytane 23-09-2018, 18:06
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
Ja znam tu kogoś kto dołożył pamięci z 2 na 4 (miał wolne miejsce) i zamienił XP na W10 ale serwis policzył coś ok. 800 z pamięcią, czyszczeniem i kosztem systemu. To warto było robić gdy przejście było darmowe z 7/10- ja tak zrobiłem. A teraz to trzeba przemyśleć: w jakim stanie jest sprzęt i czy warto kupić nowy system do niego. Troszkę staniały, ale jednak...
Zostałam wywołana do tablicy, czasami zaglądam, żeby zobaczyć co nowego na tym wątku.
Tak było Franiu, jak napisałeś. zrobiłam to w marcu 2017 roku, na swoim starym - obecnie już 9 letnim laptku.
I nie żałuję, jestem naprawdę zadowolona.
W przeciwieństwie do wszystkich posiadaczy W 7 , nie miałam możliwości otrzymać za darmo aktualizacji do W 10, natomiast praca na W XP stała się w końcu niemożliwa z uwagi na ciągłe problemy z systemem, podobnie jak zaczyna obecnie to być na W 7 .Wtedy przetrwałam wyższą szkołę "jazdy", nie żałuję, dużo się musiałam nauczyć ciągle reperując sypiący się system.
Za pieniądze na serwis plus jeszcze trochę mogłam sobie kupić niedrogi laptop z nowym systemem, ale czy byłby lepszy od mojego starego ? Myślę, że gorszy.
Dlatego podjęłam takie kroki i nie żałuję, wszystko działa jak należy z tym, że na początku musiałam trochę wprawić się w nowe (gdzie wszystko działa automatycznie), czasami z sentymentem wspominam mojego XP.
Nikogo jednak tu nie namawiam, ani niczego nie sugeruję, każdy sam podejmuje decyzje. Każdy serwis zanim zmieni system ma obowiązek sprawdzić czy sprzęt nadaje się do nowego systemu. Tak było u mnie i dlatego podjęłam taką decyzję.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem