Wyświetl Pojedyńczy Post
  #82  
Nieprzeczytane 22-04-2022, 08:12
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 538
Domyślnie

Witam !

Witaj Ewa
Mury ...

Coś jest nie tak. Wydawane są ogromne pieniądze na bzdety a zaniedbanych jest tak wiele spraw, niedoinwestowanych lub zupełnie zapomnianych.

Świat powinien zrezygnować z granic, z ogromnych pieniędzy ładowanych w zbrojenie, a ... zlikwidować analfabetyzm (XXI w. - w Afganistanie sami analfabeci i ... islam), zlikwidować głód. Raz i skutecznie wprowadzić energię nie zatruwającą środowisko. Inwestować w badania ...; czai się kolejny wirus ..., jakaś skała może spaść nam na głowę i wyginiemy jak dinozaury ..., polepszyć komfort życia każdego człowieka ..., itd. ... itd. ... itd. A my małpujemy (wiadomo kogo - Tramp podwyższył mur między Meksykiem a USA o kolejne metry) absurdalne budowle. Jak powiedział dr.ekonomii Z.Dylewski :"Nie tędy droga".

Wiem że to utopia ale każdemu wolno marzyć.

Utopia – przedstawienie idealnego ustroju politycznego, opierającego się na sprawiedliwości, solidarności i równości. ....

Wysłuchałam Dylewskiego (poniższy link) i byłam zszokowana. Mamy XXI wiek, badamy wszechświat, wysyłamy sondy, umieszczamy ogromne teleskopy w przestrzeni kosmicznej ... a tu ... analfabetyzm, brak dróg i prądu i skracanie o głowę tych którzy nie wyznają islamu... brr... Aż strach się bać. A takich miejsc jest więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=M0zc1VLuNsM

dr.ekonomii Z.Dylewski - Afganistan cz.I
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem