Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 05-10-2008, 16:22
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Niestety,nie jesteśmy. Warunki konieczne do spełnienia prawa do ubiegania się o ten status są dosyć spore. Najpierw musimy się wykazać działalnością, która przynosi korzyści publiczne, potem dopiero mamy szansę być wpisani do rejestru takich organizacji. Przed nami długa droga.

Szkoda. Myślałem o tym,żeby ISS miało pewne środki do aktywnej pomocy seniorom będącym w potrrzebie,których tu na forum nie brakuje np. wypadki losowe itp. konkretnych,znanych nam z forum seniorów. Znane mi są z forum takie przypadki np.Kundzi,której pomagały koleżanki-seniorki.
Mam np. pewne rzeczy,które można by zamienić na gotówkę,sprzedając je,a które szkoda wyrzucić lub nie mamy możliwości sami zamienić ich na złtotówki.
Gdyby zorganizować wśród seniorów zbiórkę takich rzeczy, i nie mam tu na myśli ciuchów,tylko sprzęt techniczny,itp "twarde" niepsujące się rzeczy,całkowicie sprawne, zmienione na gotówkę, mogłyby być przekazane seniorom szybko.
Musi być ktoś sprawny,kto to będzie organizował. Ja , niestety, jestem inwalidą I grupy,choć chciałbym, nie mogę.
Mogę popmóc ISS tylko internetowo. Mogę np. sprzedać niepotrzebną mi rzecz,przez ALLEGRO i gotówkę przelać od razu na W/konto.
Najpierw musimy zorganizować,moim zdaniem,intrentową samopomoc senioralną, wykazać się konkretną działalnością i zrobić z ISS -SWUP ?