Wyświetl Pojedyńczy Post
  #10007  
Nieprzeczytane 23-08-2019, 13:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

- Słyszeliście, że ojciec Rydzyk został nominowany do nagrody Nobla z fizyki?
- Za co?
- Za przyciąganie ciemnej masy falami radiowymi.

Podobał mi się ten kawał krążący w Internecie , Wankabor przypomniał nam że dopiero w 1839 po " telefonie z Nieba"
Grzegorz XVI zareagował na niewolnictwo że jest przestępstwem.Na to potrzebne było aż XIX wieków dysput teologicznych.

Dlatego jak ktoś mi mówi o nowym odczytaniu ewangelii i jej interpretacji kiedy Duch Święty spływa na wyznawcę to mnie to wszystko śmieszy .Ruchy pentekostalne w ramach chrześcijaństwa to próba ratowania wierzenia przez dodanie pierwiastka duchowego mającego przyciągnąć młodzież i uduchowionych seniorów.

Granice tolerancji to przykład wzajemnego wsparcia w szerzeniu postaw ksenofobicznych jakie były w II RP teraz kultywowane w III RP. Strach przed wszystkimi obcymi,ideologią którą poznali w miejscu swojego zamieszkania w młodości.Wystarczy wejść na posty Miran które napisała na naszym forum, utknęła w połowie XX wieku , jest już XXI , inna rzeczywistość.Takich seniorów jest wiele.

Postęp technologiczny coraz większy i rośnie przepaść pomiędzy tymi co go stosują i biedniejszą częścią świata.Na gastarbajterów jesteśmy skazani stąd powinniśmy im powiedzieć o różnicach kulturowych jakie są w naszym kraju przed ich zatrudnieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem