Wątek: Weganizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #23  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 18:03
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał elza1302
A co jeść kiedy jedno schorzenie wyklucza to co przy innym jest dozwolone?? Mam zmiany zwyrodnieniowe w prawie wszystkich stawach,nadciśnienie tętnicze,podwyższony cholesterol,cukrzycę typu B, choruję na zakrzepicę żył głębokich, mam usunięty woreczek żółciowy i tarczycę,ostatnio dokucza mi podagra/ dna moczanowa/. Po ostatnim ataku dny boję się cokolwiek jeść , żeby okropny ból nie powrócił. Trudno mi samej ustalić co mam jeść, bo przy w/w schorzeniach różne produkty są dozwolone i zabronione.Próbowałam zrobić zestawienie co mi wolno, a co jest zabronione przy moich schorzeniach i... poddałam się ,nie dałam rady tego sama zrobić.... Od kilku lat nie jem wieprzowiny ani wołowiny, nie jem smażonego mięsa, nie używam śmietany, , ograniczyłam słodycze do minimum, nie słodzę cukrem, używam mało soli,jem 5 posiłków dziennie,ostatnio nie jem chleba, piję dużo wody niegazowanej, jem dużo owoców, chudy ser, jednego ziemniaka na obiad, po ostatnim ataku dny zrezygnowałam z gotowanego mięsa z kurczaka ... Chyba jedynie dietetyk mi został do odwiedzenia, może on poradzi mi co jeść...
o rany,
Nie zauwazylam wczesniej twojego postu.

Potem zauwazylam, napisalam epistołę i mi zjadlo, chyba się pochlastam, żebyś wiedziala ile ja mądrości tu napisalam.. ojoj

Teraz juz nie mam czasu - a Ty nie masz wyjścia, musisz usiąść, napisać i przemyśleć to wszystko, musisz odnależć stare mądrości, nauczyć się gotować kaszę jaglaną i codziennie ją jeść, robić surówki, odszukac smak fasolek, nie znam się na Twoich chorobach... to Ty masz stworzyć sama swoje najlepsze rzeczy, od tego nie ma odwrotu, to Ty znasz siebie najlepiej i musisz po prostu to zrobić, nie zwalaj tego na innych, lekarze sa świetni (czasami) ale oni nie sa Tobą! Nie wierzę, że nie możesz dla wlasnego bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia usiąść z kartką i długopisem i pomyśleć? Jak to przerosło Cie to!? Ale kieckę sobie umiesz kupić? No to to jest ważniejsze, zdrowie jest najważniejsze, nikt nam nie kazał cierpieć i nie musimy.

Film - http://www.youtube.com/watch?v=HeaGVL8o0G4 - tu jest o moich porannych koktailach

Panie z pokazanego wcześniej filmu sa specjalistkami od diety. Od czasu do czasu panie mają wykłady za free w Carolina Center, dam znać jak będę coś wiedziała. Biorą za swoje uslugi kasę i mają świetne wyniki, ale nie one pierwsze na to wpadły, zobacz tu:

dieta alleluja

dieta dr dąbrowskiej

tu jest o zakwaszającym i alkalizującym jedzeniu - tez ciekawe, prowadzi do tych samych wniosków. Jeśli przyjąć założenia o zakwaszonym chorującym ciele - to znaczy że mamy nieodpowiednich gości w swoim przewodzie pokarmowym, nieodpowiedni odczyn, złe bakterie i wszystko na opak... produkty ich przemiany materii nas zatruwają, powodują alergie i choroby (czy ja się nie powtarzam??? )


Odpowiedź z Cytowaniem