Wyświetl Pojedyńczy Post
  #10  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 04:41
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Bardzo ładnie rozpoczełaś ten wątek i utożsamisz się z Polską w obecnym Jej kształcie, z Jej architekturą i myślę,że z całą polską diasporą, ze wszystkimi Polakami porozrzucantymi po świecie . Bo Polska,moim zdaniem, to przede wszystkim ludzie, którzy czują się Polakami, nawet jeśli się urodzili poza Jej granicami,gdziekolwiek aktualnie mieszkają, bronią jej dobrego imienia swoją postawą, i jak trzeba słowem i czynem.
Z patriotyzmem jest tak,moim zdaniem, jak z wolnością. Szanujmy wolność własną, ale szanujmy też wolność innych.
Dzieciom Polaków, urodzonym za granicą, przypisywana jest automatycznie, zgodnie z prawem,narodowość miejsca urodzenia, ale poczucie narodościowe otrzymuje dzięki wychowaniu w domu, od rodziców, szczególnie od matki.
Urodzony w Niemczech jest zapisany jako Niemiec, w Ameryce jako Amerykanin itd. O swojej przyszłej narodowości zadecyduje sam w wieku dojrzałym. Mam nadzieję, że dzieci urodzone w Europie (Niemczech) będą Europejczykami, tak, jak urodzony w Alabamie,czy Ohio itd, jest Amerykaninem.
Lekko zagmatwales ta swoja wypowiedz dlatego mam dwa pytania. Pierwsze dotyczy polskiej architektury. Z kad ja wziales i czego ona dotyczy? I pytanie drugie, o europejskiej narodowosci przyszlych pokolen. Jak taka narodowosc odniesc do regionalnego patriotyzmu?