Wyświetl Pojedyńczy Post
  #23  
Nieprzeczytane 22-11-2009, 15:36
KKangaroo KKangaroo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Ale teraz się głąb i osioł odezwał.
Stefan ja nie umiem sobie poradzić z dyskiem nie moim,tylko w Dysku C ponoć mam wszystko a powinno to być na Dysku D.Poza tym Foldery czy pliki czy inny diabeł ,jak do tego to powklejac.Juz cxały Boży dzień szukam w pomocy e-senior,ale nie znalazłam.Stefan może podaj mi prosze strony to powoli się tym zajme.Czyli na moim kompie gorzej aniżeli na miejskim śmietniku.Na razie taką pomoc potrzebuje i dzięki Tobie za cierpliwość.
Kupiłam 4 książki i co nic konkretnego nie jest wytłumaczone,dla starych tępaków jak ja.
Po pierwsze nie można tak pisać, jak napisałaś na początku.
Stefan uzupełni to co napiszę, bo ja jak zawsze polecę na chybcika i chaotycznie. 'Studentów' swoich jak czegoś nie wiedzą walę w łeb
Na ogół dysk D jest partycją nie Patrycją jednego dysku, tylko podzielonego na części C , D ew. dalsze.
Ważne rzeczy powinno się trzymać na partycji D, bo w przypadku gdy system (windows) padnie (z różnych powodów) wtedy, żeby przywrócić funkcjonowania komputera formatujemy partycję C ( czyścimy - usuwamy wszystko co na nim było) i instalujemy system na nowo, komputer pięknie działa tylko diabli wzięli wszystkie nasze rzeczy (zdjęcia, dokumenty, filmy, programy).
Ażeby tak się nie stało trzeba zapisywać nie tam gdzie chce komputer tylko gdzie my chcemy, nie mamy maszyny po to, żeby nami rządziła tylko odwrotnie. A jak tak już się stało, możemy to naprawić. Jak to zrobić?:
1. Otworzyć C:\ , otworzyć D
2.najechać myszką na dolny (niebieski?) myszką i i kliknąć prawym rzyciskiem myszy, rozwinie się lista poleceń i najechać 'okna sąsiadująco w poziomie' Oba okienka - widoki dysku C i D ułożą nam się ładnie na ekranie.
3. teraz zależy jak tam masz poukładane, jak w folderach to złapać prawym klawiszem myszy folder z dysku C , przeciągnąć na D, znowu rozwinie się lista poleceń - kliknąć na przenieś tutaj.
Należy pamiętać, żeby nie przeciągać folderów systemowych, takich jak :
- Program files
- Windows
Moje dokumenty można przenieść.
Może narazie tyle. Ale ja nie mam talentu do nauczania
Odpowiedź z Cytowaniem