Wątek: Nauczyciele
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #3  
Nieprzeczytane 21-09-2015, 11:22
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 759
Domyślnie

Okazuje się, że wątek nie cieszy się popularnością, chociaż rzeczywiście jest tu duża grupa nauczycieli. Sama zauważyłam go dopiero dzisiaj.
Postaram się odpowiedzieć Fajnej 60. Nie wiem, czy likwidacja gimnazjów coś zmieni, chociaż same gimnazja to chyba najgorsze zjawisko w historii polskiej oświaty. Najtrudniejszy wiek w rozwoju nastolatka to okres 14 - 16 lat. Oczywiście, są różne odchylenia, ale ogólnie można tak stwierdzić. W poprzednim systemie ta grupa wiekowa była rozdzielona. Do 15. roku życia młody człowiek uczył się w szkole podstawowej, i, będąc w kl VII-VIII, jako najstarszy czuł się poważnie, odpowiedziałnie. Przechodząc do szkoły średniej stawał się najmłodszym uczniem i pomału, przyglądając się starszym kolegom, doroślał. A teraz całą tę grupę wtłoczono do jednego tygla i mamy, co mamy. Zresztą, czasy są inne, inny stosunek do wiedzy, do świata, ludzi.
Przecież teraz nie chodzi o to, aby zdobyć w szkole wiedzę, lecz żeby napisać test, zdać maturę, otrzymać dyplom. I wszystko na czas i pod szablon.
Na razie tyle, nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zajrzy.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem