Wyświetl Pojedyńczy Post
  #253  
Nieprzeczytane 03-12-2019, 10:31
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 893
Domyślnie

Witam
Ja mam nalewek parę sztuk zrobionych. Nie które stoją już ponad rok, czym starsza to lepsza jest tak--- jak kobieta.Około 10 litrów mam wszystkich, bo 2 litry odsprzedałem lekarzowi imbrowej rocznej. Wiśniówka stoi, czarna porzeczka, agrestówka. A będę cytrynówkę z miodem, tylko czekam na dostawę miodu. Już kurier wiezie. Wczoraj był telefon to całe wiadro miodu 300 złotych płaciłem w tym kurier 20 zł..Miód wielokwiat spadziowy taki sobie zamówiłem. Bedę dodawał też miodu do wina, na koniec fermentacji.Jak wino które robię na owocach dodaje jeszcze zioła, a na koniec miód. Wtedy wino wychodzi rewelacyjne, smakowo i zapachowo. Bardzo dużo roboty jest przy winach żeby wyszło takie jak ja chcę. Wino powinno mieć do 15% maksimum nic więcej, a powyżej to już nie wino jest. Moja luba woli wina jak nalewki, bo mówi że nalewki to ulepki są np .. takie jak ty robisz z tych kukułek. Uwielbiam robić nalewki tylko, i wyłącznie na owocach. To naturalne. Za nie długo będziemy robić nalewkę sosnówkę, i syropek też na kaszel. Można nawet o tym czasie robić nalewkę z igieł sosnowych lub szyszek zielonych. Chyba nie słyszałaś o takim czymś? Albo wino z soku brzozowego.. Pozdrawiam , miłego dnia. Zawsze uważaj na zakręcie. Tu Gliwice, Gliwice..
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem