Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1318  
Nieprzeczytane 04-01-2021, 21:17
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Cytat:
Napisał jurko
Właśnie mam mieć badania pod kątem tej choroby. Póki co nie wiem jakie leki na dobry wzrok mogą poprawić jego stan. Mam nadzieje, że mój lekarz zaleci mi prawidłowe leczenie.

Póki co nie wpadaj w panikę. Optymizm jest bardzo ważny w naszym życiu i myślę, że zgodzisz się ze mną w tej kwestii. Jeśli faktycznie badania potwierdzą AMD, to moim zdaniem najważniejsze jest trafić na dobrego specjalistę. Ja chociaż mam blisko do Lublina, gdzie jest bardzo dobra klinika okulistyczna, to jednak do leczenia tego schorzenia wybrałam świetnego lekarza aż w klinice w Katowicach. Pięć lat temu mialam dwie iniekcje do jednego oka. W ubiegłym roku mialam usuwaną zaćmę na obu oczach i korygowaną wadę wzroku. Chodzę i czytam bez okularów. Mam świadomość, że zawsze tak nie bedzie i że wszystko może wrocić, ale póki co cieszę się tym co mam. Zobaczyć świat na nowo, bez szkieł, to niewyobrażalne uczucie. Nie biorę żadnych leków. W okresie iniekcji i jakieś dwa lata po brałam Resvega - do kupienia w aptece, bez recepty. Piję Vigantol w kropelkach (Vit D3) i witaminę C w dawce 1500. I to wszystko. Jeśli masz jakies pytania, pisz prosze, ja tu postaram się zajrzeć, bo widzę, że Joasia dawno nie była na wątku.
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem