Wyświetl Pojedyńczy Post
  #31  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 17:20
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Historia świata składa się z krwi jednych na rekach drugich,a pojęcie racji nie istnieje -bo to zależy od punktu widzenia .....i rachunku krzywd .Wojna polsko-jaruzelska NICZEMU nie zapobiegała ,a do sprawy naszego udzialu w "misjach" amerykańskich mam podobny stosunek jak ty ineczko .Istnieje coś takiego podobno jak "racja stanu" ale dla mnie to wymysły tych od "interesów stanu" tylko na ogoł innego inz nasz-jestesmy mało anczacym politycznie,a dość glupio polozonym geograficznie krajem i niestety ten świat jest tak urządzony że nasza dolą jest przylepianie się do większego.
Z tegoż powodu nie podniecam sie zanadto polityką.
AP powiem ci coś -a propos internowanych .To nie ma znaczenia czy im spadł wlos z glowy czy nie (niektórym tak az do utraty glowy) ale o to ,że nikt nie ma prawa wiezić drugiego czlowieka w imię jakiejkolwiek polityki .Odbieranie czlowiekowi wolnosci to jest najwieksza zbrodnia na ludzkosci jaka można popelnic .I generał ma ją na sumieniu.
Małgosi, nikt nie ma prawa wiezić drugiego człowieka za przekonania. Dobrze pamietamy jak to wtedy było, wiozłam moją małą córkę do Babci na przechowanie, a przez Kraków koło Wawelu jechały tankietki z wojskiem. Pokazywałam jej te tankietki i prosiłam żeby nigdy tego nie zapomniała i wiesz ona to do dzisiaj pamięta. Na Alejach była "Solidarność" widziałam jak wygarniają z niej ludzi i ta bezsilność, że nic nie mozna pomóc. Nie wiem czy to było mniejsze zło czy większe, ale tej zgrozy nie zapomnę. Moja Mama Warszawianka rocznki 1920 widząc co się dzieje mówiła, że od swoich gorzej boli.
Odpowiedź z Cytowaniem