Wyświetl Pojedyńczy Post
  #51  
Nieprzeczytane 12-02-2017, 20:56
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 807
Domyślnie


Dzień dobry. Dopiero znalazłam chwilkę czasu by się z Wami przywitać. Wiadomo obowiązki wzywają , każda z nas ma swoje obowiązki i plany dnia. Ja pomimo, że jeszcze nie wyzdrowiałam zupełnie to kazałam mężowi na balkon wystawić rowerek stacjonarny i zaraz go dosiądę by się troszeczkę dotlenić i być w rozruchu. Troszeczkę gimnastyki mi nie zaszkodzi, a te 1/2 godz. na rowerku to tak jakbym była na spacerku. Znowu mi się rymnęło, ale już tak mam. U mnie pogoda w kratkę, chwilami jakby słonko chciało się przedostać z pod chmurek, ale nic z tego, dzień ponury. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie życzę miłego dnia.



♥ == 24.02.2016r>>>>>>>>>>>>CZĘŚĆ 109- POST - # 956

Na balkonie pokręciłam sobie na rowerku, rozruszałam stawy, kręgosłup, mięśnia, a przede wszystkim się dotleniłam.
Wodniczko ♥ - Ja na rowerku nie kręcę wyczynowo jak piszesz tylko rehabilituję się. Mam rowerek uregulowany na luzik bez wysiłku tylko tyle, że sobie kręcę pedałkami. Zaraz po operacji serca byłam 3-tygodnie na rehabilitacji to od razu ćwiczyłam na rowerku 3x dziennie pod okiem rehabilitantów. Stopniowo zaczynałam od 5-min. w drugi dzień 10min i tak co dziennie pod bacznym okiem rehabilitantów dokładano mi czasu aż do 30-min dziennie. Na taśmo-bieżni też ćwiczyłam. Miałam robione badania wysiłkowe na bieżni i na rowerku o większych parametrach wysiłku, gdzie jednocześnie byłam podłączona do monitora i mierzono mi ciśnienie. Musimy też ćwiczyć oddech.
Od tej pory staram się tak zawsze ćwiczyć czy to latem czy zimą. To jest bardzo ważne dla serca. Ćwiczenia muszą być z umiarem bez wysiłku. Jak jest ładna pogoda to mąż wynosi mi rowerek na balkon bo wolę być na świeżym powietrzu. Mam osłonę nikt mnie nie widzi ja widzę wszystko i korzystam z dobra dla zdrowia na tym moim rowerku. Jak nie ma pogody to w domu w czasie oglądania TV.sobie kręcę. Mam skierowanie na badanie INR i na dniach planuję wykonać. Zaniepokojona jestem Twoim wysokim INR, zgłoś się szybciutko z tym wynikiem do lekarza. Paniki nie ma , ale masz bardzo rozrzedzoną krew, gdzie norma jest od 0,9- do 1,2 dostaniesz lek i się unormuje.


♥ == 24.02.2016r>>>>>>>>>>>>CZĘŚĆ 109- POST - # 961
Odpowiedź z Cytowaniem