Wyświetl Pojedyńczy Post
  #48  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 16:19
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Marbello, te kolory marokańskie i moc wzorów, ale jednak Maroko utkwiło mi jako kraj największych kontrastów, olbrzymiego bogactwa i strasznej nędzy. Ten styl kolorystyki i wzornictwa dla mnie jest symbolem własnie tych kontrastów.

Nie wiem kiedy ostatnio bylas w Maroku. Czesto tam bywam, bo to naprawde blisko i lubie ten kraj. Nigdy bym nie przypuscila, ze ten kraj tak szybko bedzie sie zmienial. Nowy, mlody krol - zwany przez poddanych "krolem ubogich" dwoi sie jak moze aby podniesc stope zyciowa ludnosci. Powoli napewno bedzie mial wiecej pozytywnych rezultatow. Jest coraz wiecej tzw sredniej klasy, coraz wiecej popularnosci moze kupic mieszkanie. Jest tzw pomoc socjalna dla najbiedniejszych i nie uwierzysz ....maja tzw securite social!!!!!, ktore zupelnie dobrze funkcjonuje. Tanger, Tetuan, Chechouan - tzw polnocna czesc Maroka jest dosc bogata, wiadomo z czego maja dochody (w gorach Riff kultywuja marichuane, ktora inonduja rynki europejskie!!!!). Potem jest centrum ze znanym Fez i Meknes, ktore zupelnie dobrze zyja z turystyki, no i na koncy poludnie Marrakech, Quazrazad....Erfout....prosperuja wcale niezle. A o Rabacie i casablance nie wspomne - bo to sa bogate miasta.
Naturalnie, ze jest nedza - ale nie tak tragiczna jak odbiera ja europejczyk.
Miedzy nami - wedlug mnie nic nie pobije nedzy w Egipcie....nawet czarna Afryka wydaje sie bogatsza. Ale to jest moja prywatna opinia.

A wogole fajnie, ze mozna pogadac na forum i wymienic poglady. Nierprawdaz?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem