Wyświetl Pojedyńczy Post
  #10  
Nieprzeczytane 16-10-2008, 13:00
ŁukaszW ŁukaszW jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 3
Domyślnie zgadzam sie

Cytat:
Napisał ostatek
Ekologogiczne rozwiązania upowszechniają się ostro, ale tam gdzie jest to możliwe. Tar-ninka ma rację twierdząc, że głównie młodzi stawiają na nowe rozwiązania. Im się opłacają inwestycje typu: oczyszczalnia, modernizacja ogrzewania, baterie słoneczne... oczywiście, piszę o wolnostojących domach na przedmieściach i wsiach. Starzy wolą ponarzekać... na drożyznę, na nowomodne wymysły, na Unię, na studentów...

Fakt, większość ekologicznych rozwiązań jest implementowana w wolnostojących domach. Na szczęście są też przykłady całych osiedli i "dzielnic-miast" z blokami bardziej przyjaznymi środowisku. I to nie tylko za granicą. U nas również można zaobserwować zalążki takich inwestycji.

To, że Polacy lubią narzekać żadnym novum nie jest. W prasie znalazłem kilka miesięcy temu artykuł o tym, że powoli to się zmienia. Jakoś nie mogłem w to uwierzyć do momentu kiedy jednego dnia nie spotkałem się z kilkoma autentycznie miłymi zachowaniami w sklepie i na ulicy. Może faktycznie coś w polskiej mentalności się zmienia...
Odpowiedź z Cytowaniem