Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 24-02-2009, 16:55
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Nie bierzesz chyba tych rewelacji, Lili i moich, serio. Poruszyłaś, Marbello, temat, powiedziałbym nadzwyczaj drażliwy, który rozeźlił nas widać oboje i stąd nasze reakcje. Jak jednych stać na lokowanie nadmiaru pieniędzy w kolekcje sztuki, podczas gdy innych nie stać na zapłacenie czynszu.
Inicjując ten wątek, miałem na myśli całkiem inne problemy życia w kryzysie.
Dla jednych, życie w kryzysie oznacza lokowanie "peculated" money w kolekcje np. diamentów, a dla młodych Polek np.jak uniknąć zwolnienia z pracy. Dlatego podobał mi sposób opisany w jednym z artykułów: "Ciąża, dla uniknięcia zwolnienia."
Podaję ten angielski neologizm " peculate", który pojawił się u mnie na pulpicie, w związku z tym, że igoogle zaproponował mi taki stały link do neologizmów angielskich (Word of the Day)", słów, których często nie ma jeszcze w oficjalnym słowniku, a już są używane w mediach.
Do takich słów należy właśnie "peculate". Widać, na pierwszy rzut oka, że utworzone zostało ze słowa "speculate", ale "czuć "tam też łacińskie "pecunia non olet".
Tak właśnie wyjaśnia znaczenie tego neologizmu w/w link: peculate \PEK-yuh-leyt\, verb.:
to steal money or goods entrusted to one; embezzle

Te mld.€ peculated właśnie ci prezesi banków itp , którzy wywołali ten światowy kryzys. Być może są wśród nich polscy megazłodzieje.
Odpowiedź z Cytowaniem