Wyświetl Pojedyńczy Post
  #56  
Nieprzeczytane 09-11-2013, 08:10
Sol's Avatar
Sol Sol jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Zabrze
Posty: 3
Domyślnie

Witam.
Przeglądam ten temat z ciekawością. Jestem bowiem na tak zwanym zakręcie życiowym. Zainteresowana tematem opieki nad starszymi w zamian za kąt do zamieszkania trafiłam właśnie na to forum.
Niestety tak się potoczyły moje losy że muszę odseparować siebie i dzieci od męża który ma problem z alkoholem. Nie mam niestety sił by się z nim "szarpać" zbyt długo. Pomyślałam że się wyprowadzę. Nie mam jednak dokąd . Pomyślałam więc o opiece nad osobą starszą. Wiem, to ciężka praca, chociaż nigdy nie opiekowałam się na dłuższą metę Staruszkiem lub Staruszką. Robiłam czasem zakupy sąsiadkom, wnosiłam zakupy - ale wiem że nie można tego nazwać opieką nad osobą starszą....
Czytam posty oferujących pomoc i odpowiedzi na nie i wnioskuję że takich którzy chcą oszukać i liczą na niewiedzę, nieuwagę Osoby Starszej jest ogrom. Z drugiej strony, sama się boję że gdybym nawet zdecydowała się na opiekę nad Starszą Osobą zostanę przez Nią ( lub rodzinę ) oszukana.
Dlatego moje pytanie (może i głupie) i ten post tutaj:
Na co uważać? Gdzie Szukać osoby z którą mogłabym wejść w taką komitywę? Czy jest może jakaś instytucja, Firma, Agencja która zajmuje się pośrednictwem w tych sprawach?
Zdaję sobie sprawę że w moim przypadku nie mogę podjąć się opieki nad osobą która wymaga większej troski - np, osoba leżąca - bo mam 3 dzieci. Odważyłam się napisać posta, ponieważ chcę się za coś zabrać i pragnę by od początku miało to "ręce i nogi" a nie znam w mojej okolicy nikogo kto opiekuje się osobą na tej zasadzie.
Pozdrawiam serdecznie oczekując na odpowiedź.

-Sol
Odpowiedź z Cytowaniem