Wyświetl Pojedyńczy Post
  #54  
Nieprzeczytane 07-02-2010, 19:48
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Koperta z kartką ( opracowała Ula - Urszula-kol)




Może ktoś z początkujacych będzie chciał się pobawić, to napiszę jak ja to robiłam.Kombinowałam, więc musiałam przerobić jeszcze raz, żeby napisać małą instrukcję.Może macie bardziej prosty sposób na ta pracę.

1. Plik - Nowy np.520 x 520 - biały
.
2. Zaznaczenie prostokątne i zaznaczamy prostokąt koperty na tle. Wylewamy jakiś kolor w to zaznaczenie.

3. Narzędziem obrót obracamy prostokąt i zaraz w oknie
Warstwy łączymy oderwane zaznaczenie, tzn klikamy na samym dole w ikonkę po lewej stronie.
Mamy teraz dwie warstwy 1.Przekształcenie 2. Tło.

4.Stoimy na Przekształceniu i dodajemy cień do koperty, tzn
Filtry - Światło i cień - Rzucanie cienia
tu zostawiłam wartości domyślne. Cień się pojawił i przybyła nowa warstwa Drop Shadow.

5. Łączymy warstwę Drop Shadow z Przekształceniem.
Mamy znów dwie warstwy.

6.Stoimy na pierwsze warstwie i chcemy zrobić klapkę koperty-
czyli trójkąt. Ja zrobiłam ścieżką. Nie wiem czy można było zrobić odejmowaniem zaznaczenia.

7.Narzędzie ścieżki i 3 punkty połączone. Dałam Rysuj wzdłuż ścieżki i mam obrysowaną klapkę. Jeszcze w menu ścieżek - Scieżka na zaznaczenie i usuń ścieżkę. Zaznaczenie obrysowane zostało.Myślę, że chyba nie trzeba było obrysowywać tylko dać zaznaczenie.

8.Cały czas stoimy na tej samej warstwie. Teraz cień na klapkę. Filtry - Światło i cień - Rzucanie cienia i już jest fajny cień klapki koperty.

9.Łączymy dwie górne warstwy

10. Teraz trzeba wyciąć kawałek klapki koperty /trójkącik/, żeby można było schować pod niego kartkę. Ja to zrobiłam ścieżkami. Stoimy na górnej warstwie, narzędzie ścieżki i 3 punkty łączymy.W menu ścieżek - Scieżka na zaznaczenie i usunąć ścieżkę.Mamy zaznaczony trójkącik.

11. Przechodzimy do okna warstw, stajemy cały czas na górnej warstwie i Edycja - Skopiuj i zaraz Edycja - Wytnij. Mamy skopiowany i wycięty mały trójkącik.

12. Stajemy na warstwie Tło i robimy nową warstwę tylko przeżroczystą tzn. klikamy na dole w pierwsza ikonke po lewej.

13. Na tej warstwie /jest ona pierwsza od góry/ rysujemy prostokątną kartkę, tak żeby ten prostokąt zachodził na kopertę w miejscu wyciętym. Wypełniamy kolorem., a nastepnie Filtry - Światło i cień - Rzucanie cienia Jest już cień na kartce.

14.Łączymy wszystkie trzy warstwy. i dajemy Edycja -Wklej.
Wkleja się nam ten skopiowany wcześniej trójkącik. Łączymy oderwane zaznaczenie i narzędziem do przesuwania wstawiamy wycięty kawałek na swoje miejsce.

15. Stoimy na wklejonej warstwie.Po nasunęciu może powstać biały paseczek, to ja zlikwidowałam go pędzelkiem i kolorem takim jak klapka koperty.

16. Łączymy warstwy. Można ozdobić kopertę i kartkę, no i coś napisać.
__________________
__________________
http://tesara.flog.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem