Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 03-06-2012, 20:08
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Nieśmiało przypominam, że Darwin nie został nigdy potępiony przez Kościół, a dzieło "O pochodzeniu gatunków" nie znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych.
W 1950 roku papież Pius XII (encyklika Humani Generis) stwierdził, że teoria sugerująca, iż jeden gatunek może ewoluować w inny nie jest sprzeczna z doktryną katolicką. A w 1996 roku Jan Paweł II w liście do Papieskiej Akademii Nauk napisał: "Dziś, prawie pół wieku po ogłoszeniu encykliki, nowa wiedza doprowadziła do uznania, iż teoria ewolucji jest czymś więcej niż hipotezą".
W marcu 2009 roku Watykan zorganizował konferencję naukową dla uczczenia 150 rocznicy publikacji dzieła Darwina "O powstawaniu gatunków".

Proponuję nie zachłystywać się aż tak bardzo systemem szkolnictwa w USA, bo - jak widać - nie jest ono najlepsze.

Pytanie tytułowe pomijam... choć nie bardzo rozumiem co znaczy hasło: "czy wypada". Czyżby nietaktem było szukanie wiedzy o innych religiach? Piernatka napisała pięknie o krótko: "Wiedza prowadzi do zrozumienia, a zrozumienie - do tolerancji wobec ludzi o odmiennych poglądach." Dodam, że warto znać różnice i podobieństwa pomiędzy religiami, zanim się zacznie potępiać współbraci w wierze, ateistów czy innowierców.

Ups, sorry... i tak za dużo pisałam na temat religii rozmaitych, więc łańcuch na mysz założyłam, porzuciłam wątek i wyniosłam się do bloga.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem