Wyświetl Pojedyńczy Post
  #48  
Nieprzeczytane 27-07-2012, 08:17
barry's Avatar
barry barry jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 146
Domyślnie

Fakt, że ja to napisałem dwuznacznie ale nie zamierzałem tego. Przepraszam, że wprowadziłem w błąd.
Znam świetnie Aleję Zasłużonych na Powązkach Wojskowych i kto tam pochowany. Niektórych znałem z widzenia bo mieszkałem w tej samej okolicy. Znam też od kilkudziesięciu lat to jest od '60 miejsce na Starych Powązkach, gdzie zapalałem na symbolicznym placyku katyńskim świeczki, by rano już ich nie było. Że chodziło o Katyń to była kartka papieru przybita patykiem w ziemię z napisem Katyń. Zawsze szanowałem groby. Jednak cieszyłem się, jak Dzierżyńskiemu - cynglowi Stalina, malowano łapki czerwoną farbą. Dlatego dopuszczam w swojej mentalności malowanie pomników ludobójców czerwoną farbą ale ich groby winny być nietykalne. Grób to dla mnie zawsze była świętość. Nawet za kradzież z grobu bym serwował bardzo surowe kary więzienia.
A pomniki niechciane - winne być np. gdzieś na uboczu aby wszyscy pamiętali o zbrodniach i zbrodniarzach. Ale niech to będzie nie tyle w miejscu niewidocznym tylko w innym, aby nie mieszały się z tymi zasłużonymi. Nie gloryfikowały się same poprzez miejsce postawienia. Pomnik na Pradze jest rzeczywiście pomnikiem hańby. Nie z powodu tych malućkich co poginęli z każdej strony. To jest pomnik obrazy i tych malućkich i Polaków i Rosjan. Jest to pomnik tyrana Stalina tylko w innej formie. Przecież wiadomo, że Stalin i swoich mordował. Ktoś napisał, że około 10 mln. 10 mln to wymordował poprzez nieudolną taktykę i zamordowanie swoich oficerów. Podejrzewam, że wraz z głodem - sztucznym głodem i budową wielkich budowli - grobowców tych, co zasłabli - wyjdzie tego ze 100 mln. Przypominam, Niemców zginęło 10 mln a walczyli w całej Europie. Rosjan ponad 20 mln.
Powiedz mi tak szczerze - w jaki sposób można było udowodnić w latach PRL, że ten gloryfikowany bandyta Dzierżyński ma na sumieniu miliony ofiar. Gdy wszędzie było napisane, że to duma narodu polskiego. Tylko skrycie pomalować mu rączki na czerwono. Wtedy ludzie zaczynali się zastanawiać. Oczywiście ci, co historię mają w tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem