Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 15:22
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Ztakim rozwiązaniem zamieszkania w jednym domu spotkałam się w Anglii, a poinformowala mnie o tym córka, która tam pracuje jako pielęgniarka i chodzi po domach do ludzi leżących na stałe. Przeważnie w jednym domu zamieszkuje tyle osób ile jest sypialni, tak jak to jest typowe w Anglii, dom wart tyle ile jest sypialni, bo salon jest ogólny , kuchnia łazienka i toaleta, z tym,że dla ludzi takich starszych często dodatkowo po remoncie robią toalety, np. na dole .Tacyludzie dobierają się wg, wlasnych upodobań i na codzień spedzają czas, w razie choroby wzajemnie się opiekują. Tak jak mi corka mówiła, często są to ludzie, ktorzy mają dzieci, jednak wiadomo jak to jest, szczegolnie kiedy są zbyt zajęci., wiec rodzice są zawadą, Często bywa tak, że np, 3 czy 4 osoby sprzedaly swoje poprzednie domy po śmierci małżonka, bo dzieci wczesniej odeszły, kupili 1 większy ze wspolnych pieniedzy, a resztę oszczędności mają w bankach, zyjąc wspólnie jak w rodzinie z emerytur, Corka moja jak poraz pierwszy z tym się spotkala była zaskoczona takim rozwiązaniem, ale bliżej poznając tych ludzi stwierdzila że to jest rewelacyjne dla osob starszych, BO oni nigdy nie czują się samotni, i w wiekszoswci sa bardzo weseli, chociaż czesto schorowani, nieraz na wozkach, lub nawet sparaliżowani. Więc popieram ten temat, ktory podjelaś OPTYMISTKO, uwazam, że na tym forum powinni wypowiedzieć się seniorzy,wyrazić swoj poglad, bo z pomyslow rodzi się realistyczny zamysł.
Odpowiedź z Cytowaniem