Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 16:35
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Witam serdecznie ! Myślę że mogę włączyć się do dyskusji w temacie budownictwa drewnianego. Jednak zaznaczę na samym początku że temat jest tak obszerny i żeby powiedzieć że jestem fachowcem, to mogę jedynie sprecyzować swoją wiedzę w obszarze tradycyjnych technologii budownictwa drewnianego regionu Podlasia. Posiadam wiedzę również związaną z zastosowaniem tych technologii we współczesnym budownictwie, jednak istnieje zawsze potrzeba, sprecyzowania zainteresowania stron.
Ze zdjęcia "Largetto" można jedynie przypuszczać że jest to technologia łączona, tzn.zewnętrzne ściany z cienkich krawędziaków łącznych na ciesielskie zamki ze ścianami wewnętrznymi...są wielowarstwowe tzn w budynku rekreacyjnym sezonowym może ta grubość ścian być zadowalająca, jednak w okresie zimowym wystąpi potrzeba ocieplenia od wewnątrz i tu być może występują dodatkowe warstwy tj: wełna mineralna + płyta gipsowa + plus dwie warstwy folii. Na tradycyjnym fundamencie betonowym z szalunku + dach pokryty blachą imitującą dachówkę cementową. Mogę się mylić opisując zdjęcie nie stan faktyczny. Jednak jeżeli komuś zależy na budowie dla siebie i swojej rodziny domu to jedyne co mogę poradzić ... to znaleźć dobrych wykonawców do ściśle sprecyzowanych Swoich potrzeb. Pozdrawiam słonecznie z naturlandii H.T.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem