Wyświetl Pojedyńczy Post
  #95616  
Nieprzeczytane 23-04-2017, 13:33
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał pignon
Moge cie o cos zapytac?
Skad czerpiesz swoja wiedze o POLONII?
Dlaczego tak pogardliwie, co cie do tego upowaznia, wyrazasz sie o ministrze obrony i w innych postach znalazlam juz nie pogardliwe, bo to czesto podyktowane jest kopleksami, ale obrazliwe, wulgarne wyrazenia o PiS.Glosowales i cie zawiedli, czy nie glosowales i bronisz ubeckich przywilejow, ktore ten rzad/ nareszcie ktos to robi/ ucina przy korzeniach?

Mieszkam w dwu krajach, jestem Polka, urodzilam sie w Polsce, politykow nie mam tam, gdzie ty sadzisz po sobie, inni maja.To byla ciekawa podroz w okolice kosci ogonowej aby epirycznie sprawdzic co tam jest.Polonusow tylko sorawdzales?
Nie szanuje tych , co rzadzili Polska 8 lat i spartaczyli wszystko, co sie spartaczyc dalo.Kradli, mataczyli, afera gonila afere.Obecny rzad potrzebuje 4 kadencji, aby wyprowadzic Polske na prosta i mam nadzieje graniczaca z pewnoscia , ze tak sie stanie choc niewielu a moze nikt z tego grona nie sprawdzi zmian empirycznie.

Przepraszam za potkniecia jezykowe ale 35 lat poza Polska swoje robi.
Piszesz, że nie należy obrażać. OK.
To dlaczego obrażasz pomawiając, bo zarzuty które stawiasz są bez oparcia w udowodnionych faktach - gdyby były to by już dawno sprawy się toczyły przed sadami.
No i jaką wartość ma insynuacja, że każdy kto nie popiera PiSu, ma inne poglądy i inny pomysł na Polskę, to były ubek popierający innych bylych ubeków i jak takie insynuacje świadczą o wyrażającej je osobie? Jak sądzisz?
Piszesz o aferach. Jakie, które masz na myśli? Kryminalne czy obyczajowe?
Kryminalne jeśli nie są li tylko humbugiem, zwykle po potwierdzającym je śledztwie trafiają na wokandę, a obyczajowe zależą od światopoglądu oceniających - są aferą lub nie - i nie mają przełożenia na proces karny, a jeśli już to raczej na proces wyborczy.

Pytasz
Cytat:
Skąd czerpiesz swoją wiedzę o Poloni
A Ty skąd czerpiesz wiedzę o Polsce?
Sama piszesz że jesteś 35 lat poza Polską więc o polskiej scenie politycznej wiesz tyle co ja o amerykanskiej, francuskiej lub australijskiej, z mediów które lubisz, a to daleko, daleko do własnego odbioru i osądu.

A co do Poloni, jest ona tak samo zróżnicowana w swoich sympatiach i poglądach jak polskie społeczeństwo i jak wszystkie emigracyjne "diaspory" wszelkich nacji. Dlatego pisanie tu w imieniu całej mitycznej Polonii jest nadużyciem dyskwalifikującym i ośmieszającym piszącego.

I na koniec zapytam Ciebie, nie wolno obrażać tak w ogóle czy też tylko w szczególe ?
Bo mam wrażenie graniczące z pewnością, że w Twoim przekonaniu dotyczy to tylko PiSu.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem