Wyświetl Pojedyńczy Post
  #52440  
Nieprzeczytane 27-05-2018, 12:47
Camel 01's Avatar
Camel 01 Camel 01 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 2 465
Domyślnie Cilla Black

27 maja 1943r na świat przyszła Priscilla White,zmarła 1.08.2015r, brytyjska wokalistka występująca pod scenicznym pseudonimem Cilla Black. Protegowana Briana Epsteina, menadżera Beatlesów, w 1964 roku wprowadziła na pierwsze miejsce listy przebojów piosenkę „Anyone Who Had A Heart”, po której nastąpiły jeszcze inne popularne single między innymi „You’re My World” i „Alfie”. Występowała także w programach telewizyjnych – jej serial zatytułowany po prostu „Cilla” był emitowany w BBC z niewielkimi przerwami aż do 1976 roku.
Cilla to jedna z najbardziej znanych piosenkarek z Liverpoolu, którą miasto uhonorowało stawiając jej pomnik w pobliżu Cavern Club (zdjęcie). Priscilla Maria Veronica White, szatniarka z Cavern Club, pracowała początkowo jak maszynistka w firmie BICC. Za namową swojej przyjaciółki Pauline Beham, wtedy dziewczyny George'a Harrisona odwiedziła klub Iron Door, w którym akurat występowali Rory Storm & the Hurricanes.
Poproszona o zaśpiewanie wraz z zespołem chórków do piosenki Elvisa 'Fever', wykonała zadanie tak dobrze, że zespół zaproponował jej współpracę i udział w swoich następnych koncertach. Jak wiemy, na perkusji w zespole tym grał nikt inny tylko Ritchie Starkey, nazywany przez Rory'ego i resztę zespołu Ringo Starem. Ringo, przyszły bębniarz The Beatles, mający zawsze w czasie koncertu Huraganów Rory'ego swoje pięć minut (Rory nazywał to 'startime') na zaśpiewanie swojej piosenki.Oczywiście jako dwie pokrewne, bardzo wesołe dusze, Cilla szybko się zaprzyjaźniła z Ringo a pózniej z pozostałymi Beatlesami. Już na całe życie.
Cilla zmarła 1 sierpnia 2015 roku w czasie swoich wakacji spędzanych w Hiszpanii na udar. Miała 72 lata.

RINGO STARR: Była wspaniałym kumplem. Wszystkim nam będzie jej bardzo brak.

PAUL MCCARTNEY: Jestem zaszokowany informacją o odejściu Cilli. Była cudowną dziewczyną, która zarażała wszystkim swoją pogodą ducha. Czułem do niej sympatię od naszego pierwszego spotkania w szatni w Cavern, później widywałem ją mnóstwo razy i czuło się wspaniale w jej towarzystwie. Miała bardzo charakterystyczny głos, w którym zawsze była odrobina uśmiechu. Miałem ogromny przywilej znać ją. Była kochana.






Cilla Black - Anyone Who Had A Heart

https://www.youtube.com/watch?v=ZUxn6JLwdDY

Cilla Black - The Best Of Cilla Black - 1968



Tracklist:

• 01. Love of the Loved
(John Lennon, Paul McCartney)
℗ 1963 (#35 UK)
• 02. Anyone Who Had a Heart
(Burt Bacharach, Hal David)
℗ 1964 (#1 UK)
• 03. You're My World (Il Mio Mondo)
(Umberto Bindi, Gino Paoli, Carl Sigman)
℗ 1964 (#1 UK)
• 04. You've Lost That Lovin' Feelin'
(Phil Spector, Barry Mann, Cynthia Weil)
℗ 1965 (#2 UK)
• 05. Love's Just A Broken Heart (L'Amour Est Ce Qu'il Est)
(Mort Shuman, Kenny Lynch, Michele Vendome)
℗ 1966 (#5 UK)
• 06. Alfie
(Burt Bacharach, Hal David)
℗ 1966 (#9 UK)
• 07. I Only Live to Love You (Cosa Si Fa Stasera)
(Gene Colonnello, Norman Newell)
℗ 1967 (#26 UK)
• 08. What Good Am I?
(Mort Shuman, Kenny Lynch)
℗ 1967 (#24 UK)
• 09. Step Inside Love
(John Lennon, Paul McCartney)
℗ 1968 (#8 UK)
• 10. Where is Tomorrow? (Non c'č Domani)
(Umberto Bindi, Mason)
℗ 1968 (#39 UK)
• 11. Sing a Rainbow
(Arthur Hamilton)
℗ 1966
• 12. It's for You
(John Lennon, Paul McCartney)
℗ 1964 (#12 UK)
• 13. Yesterday
(Lennon–McCartney)
℗ 1966
• 14. Goin' Out of My Head
(Teddy Randazzo, Bobby Weinstein)
℗ 1965

https://yadi.sk/d/TQFG7MRn3EEnd8

Ostatnio edytowane przez Camel 01 : 27-05-2018 o 12:53.
Odpowiedź z Cytowaniem